Ana Sayfa Siyaset Melih Gökçek İstifa Edecek İddası Sonrası Merak Edilen Konu Yeni Başkan Kim...

Melih Gökçek İstifa Edecek İddası Sonrası Merak Edilen Konu Yeni Başkan Kim Olacak?

1994 yılından beri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yapmakta olan İbrahim Melih Gökçek istifa mı ediyor?İstifa edecekse yeni başkan kim olacak sorusuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama getirdi.

673
0
Paylaş

1994 yılından beri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Melih gökçek ‘in istifa edeceği yönündeki söylenenlere cevap Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan TBMM’deki grup toplantısı sorası gazetecilerin soruları üzerine  yaptığı açıklamada şuan için öyle bir şeyin söz konusu olmadığını , fakat bunun hiçbir zaman olmayacak anlamına gelmediğini belirtti. Seçimlere kadar bir değişim dönüşümü yaşadıklarını ve dolayısıyla da daha güçlü daha dinamik bir kadroyla seçimlere gitmek istediklerini açıkladı Bu şok edici yanıttan sonra ortalık karıştı . En çok merak edilen konu ise eğer Melih  Gökçek istifa ederse Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına kim getirilecek.

Dün sosyal medyada dönen melih Gökçek’in istifa edeceği konusunda ki haberler bir anda  gündeme oturdu. Bu konuda çıkan haberlere  Melih Gökçek’ten net bir açıklama gelmedi. Olayı ne yalanlayan nede doğrulayan bir açıklama  henüz Melih Gökçek tarafından duyurulmadı. Bu konuyla ilgili açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı.

Diğer bir açıklamada AK parti sözcüsü Mahir Ünal’dan geldi. Mahir Ünal medyada yer alan şu belediye başkanından istifa istendi yada istenmedi gibi söylentilerin doğru olmadığını, bütün belediyelerle ilgili değerlendirmelerin titizlikle takip edildiğini belirtti .Performans kriterlerine göre değerlendirme yaptıklarını ,istifası istenecek belediyelerle ilgili bir çalışma olmadığını da ekledi .Ayrıca 2019 yılına hazırlandıklarını ,bu bağlamda hem belediyelere hem teşkilatlara ilişkin çalışmalar yapıldığını da vurgulayan Mahir Ünal, AK Parti olarak 2019 hazırlanmak için kamuoyunun taleplerini dikkate alacak çalışmalar yapıyoruz ,bu konuda ki çalışmalarımız yerel yönetimler ve teşkilat başkanları tarafından yürütülmektedir  beyanının da  bulundu.

Bütün bunların ardından şimdilerde kulislerde yeni Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının kim olacağı konuşulmaya başlandı.Herkesin merak ettiği bu konuyla ilgili açıklama bakalım ne zaman gelecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here