Ana Sayfa Siyaset Kulislerde Konuşulan Melih Gökçek İstifa Edecek İddaları

Kulislerde Konuşulan Melih Gökçek İstifa Edecek İddaları

Ankara Büyük Şehir Belediyesi Başkan'ının kulislerde konuşulan istifa haberleri.

668
0
Paylaş

Cumhur Başkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Balıkesir, Bursa, Ankara,Uşak, Niğde ve Nevşehir belediye başkanlarının istifasını istediği kulislerde geziyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de aralarında bulunduğu 6 belediyenin başkanlarının istifasını istediği duyuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İran seyehati dönüşünde gündemde yer alan başlıkları değerlendirerek teşkilatlarda yenilenmeye gideceğini söyledi ve konu belediyelere geldi  tüm oklar Melih Gökçek’i gösterdi.

25 Mart 1984 yerel seçimleri’nde Keçiören Belediye Başkanlığını kazanan Melih Gökçek siyasi hayatına Anavatan Partisinde %51 oy alarak Ankara’nın Keçiören ilçesine Belediye Başkanı oldu.Daha sonra 1991- 1994 yılında ise Refah Partisinden Ankara Milletvekilini yaptı.1994-1999 Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni alarak başkanlık serüveni başladı. 23 senedir de Ankara Büyük Şehir Belediyesi Başkanlığını yürütmekte. Bu kadar uzun süredir başkanlık yapan Melih Gökçek’i bu istifa haberleri oldukça üzüyor olmalı.

Ankara Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in istifasının istendiği Adalet ve Kalkınma partisinin en son yaptığı Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısında konuşulduğu ve bu konunun gündeme geldiği kulislerde geziyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan metal yorgunluk var diyerek  teşkilatları yenileyeceğini  belirtmişti. Ardından İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Kadir Toppaş’ın istifası, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in istifası Cumhurbaşkanının sözlerini doğrular gibi.

Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ’a Melih Gökçek’in istifası hakkında soru sorulduğunda yorumsuz kalarak ne konuyu   ”yalanladı ”ne de” evet böyle bir konu konuşuluyor” dedi .  Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ sözlerine şöyle devam etti. Ben hükümet sözcüsüyüm, parti sözcüsü değilim, bu konu ile alakalı sorularınızı parti sözcümüze sorarsanız daha sağlıklı bir bilgi alırsınız dedi.

Gözleri Melih Gökçek’e çevirdiğimizde ise kendisi sosyal medyayı aktif olarak  kullanmasına rağmen bu konu hakkında yaptığı bir açıklama olmadı. Melih Gökçek’ de konuşulanlar hakkında bir yalanma yahut bir kabullenmede bulunmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here