Ana Sayfa Siyaset Kemal Kılıçdaroğlu’nun Twitter aracılığı ile Cumhurbaşkanıa yönelttiği sorular gündem oldu!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Twitter aracılığı ile Cumhurbaşkanıa yönelttiği sorular gündem oldu!

Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitter aracılığı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelttiği sorular gündemde yankı uyandırdı!

651
0
Paylaş

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter üzerinden Türk halkı kritik bir siyasi muhalefet diyaloğuna tanıklık etti. Ana muhalefet partisi lideri Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın tarihte gerçekleşen Suriye ile ilgili olayları baz alan bir takım kritik soruları oldukça ciddi ve sert bir üslupla yöneltti. Sorularını 5 madde şeklinde hazırladığı bir görsel ile Twitter’da paylaşan ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, görselin açıklama kısmında ise “Sevgili Erdoğan, söylediklerimi anlayacak kıratta değilsin ama söylediklerimi anlaman için şimdilik aşağıdaki 5 soruya cevap vermeyi dene.” yazdı. Kısa süre içerisinde çok sayıda retweet ve favori alan paylaşıma çok sayıda yorum yapıldı.

İŞTE KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN YANKI UYANDIRAN O 5 KRİTİK SORUSU:

1- Durup dururken Türkiye’yi Suriye bataklığının bir parçası haline kim getirdi?

2- Dostu Esad olanın, nasıl oldu da bir süre sonra düşmanı Esed oldu?

3- Kimin zamanında Suriye’deki kendi topraklarımızdan Süleyman Şah Türbesini kaçırmak zorunda kaldık?4- Suriye’ye girecek ve 24 saatte Şam’daki Emevi Camii’nde namaz kılacaktık. Nasıl oldu da tam tersi gerçekleşti ve 4 milyon Suriyeli Türkiye’ye girdi?

5- Türk askerlerinin İdlib’e girme ve Esad’ın yanında yer alma stratejisi kime ait? Bu kimin yanlış stratejisinin çöktüğünü gösteriyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelttiği beş maddelik soru ile Suriye’ye yönelik gerçekleştirdiği konuşmaları ilişkilendiren Kemal Kılıçdaroğlu’nun sert üslubu ise dikkatleri topladı. Çok hızlı bir şekilde yayılan paylaşıma yönelik olarak ise henüz bir Kılıçdaroğlu’ndan bir açıklama veya Erdoğan’dan bir yanıt gelmedi. Paylaşımın siyasi açıdan gündemi yakın tarihte kızıştıracağı ön görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here