Ana Sayfa Siyaset Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşünde 4 Ayak Tırnağından Oldu

Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşünde 4 Ayak Tırnağından Oldu

Adalet Yürüyüşünün detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüş esnasında 4 tırnağını kaybetti!

835
0
Paylaş

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulan ilk partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) önderliğinde geçtiğimiz aylarda ‘Adalet Yürüyüşü’ adı altında bir yürüyüş gerçekleşmiştir. Adalet yürüyüşü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde Ankara Güven Park’tan Başlayıp İstanbul Maltepe Cezaevine kadar devam etmişti. Yaklaşık yirmi beş gün süren adalet yürüyüşü ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ NEDEN YAPILMIŞTI?

Adalet yürüyüşü, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili olan Enis Berberoğlu’nun MİT tır’ları davası sonucunda tutuklanarak yirmi beş yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Bunun üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kararı protesto etmek amacıyla beraberindeki milletvekilleri ve binlerce vatandaş ile birlikte Ankara Güven Park’tan yola çıkıp, İstanbul Maltepe Cezaevi bölgesinde kendilerini bekleyen binlerce vatandaşa ulaşmıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de demokrasinin olmamasından şikayetçi olduğunu, yüzlerce gazetecinin tutuklu bulunmasını demokrasi ile bağdaştırmadığını belirtmişti. Adalet yürüyüşü, Türk ve dünya basınında geniş yer bulmuştu. Ankara Valiliği ise yürüyüş güzergahı üzerinde bulunan noktalarda bazı güvenlik tedbirleri alacaklarını bildirmişti.

Yaklaşık yirmi beş gün süren adalet yürüyüşünün ardından CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüş sırasında geçirdiği rahatsızlıklar gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Son olarak basına yansıyan görüntülerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun ayak parmaklarındaki dört tınağını birden kaybettiği görünüyor. Karavanda dinlenmeye geçtiği sırada çekilmiş olan fotoğraflarda ayak parmaklarındaki dört tınağının olmadığı görünüyor. Kemal Kılıçdaroğlu bu konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında yürüyüş sırasında herkesin hastalanabileceğini, herkesin vazgeçip dönebileceğini ancak kendisinin böyle bir hakkı olmadığını belirtip, yürüyüşü her ne olursa olsun tamamlayacağını belirtmiştir. Adaletin sağlanması adına bir bedel ödenmesi gerekiyorsa ödeyeceğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, bu tutumu karşısında büyük alkış topladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here