Ana Sayfa Siyaset İstifa Edeceği İdda Edilen Melih Gökçek’in Yerine Gelmesi Beklenen İsimler

İstifa Edeceği İdda Edilen Melih Gökçek’in Yerine Gelmesi Beklenen İsimler

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in görevinden istifa edeceği gündeme bomba gibi düştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği doğrultusunda 6 ilin Belediye Başkanları'nın istifa edeceği iddealar arasında.

467
0
Paylaş

Belediye Başkanlarının görevlerinden istifa edeceği Meclise bomba gibi düştü.

Cumhurbaşkanı ve AK Partı Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yapan Melih Gökçek’in istifa etmesini talep ettiği kulislerde konuşuluyor.

Ankara Büyükşehir Başkanlığı’nın yanında 6 ilin Büyükşehir Başkanları’nında istifa edeceği kısa sürede yayıldı. Büyükşehir Belediyasi Başkanlığı’ndan istifa etmesi istenen iller; Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde ve Nevşehir’dir. 

Bu konu ile ilgili Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdoğan’a sorular yöneltildi. Bekir Bozdoğan’ın cevabı ise ben Hükümetin sözcülüğünü yapıyorum partilerin değil, bu konu hakkında herhangi bir bilgim yok diyerek Parti Sözcülerine bu sorunun yöneltilmesini istedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifası istenen Melih Gökçe’in yerine kulislerde iki kişinin ismi geçiyor. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Melih Gökçek’in yerine aday olacak Belediye Başkanlarından olduğu mecliste konuşulmaya başlandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yerine geçecek ilk ismin Veysel Tiryaki olduğu söyleniyor. Altındağ’da kısa sürede göstermiş olduğu başarı ve 3 dönem 1. seçilerek başa gelmesi göz önüne alınarak bu ismin seçildiği konuşulan diğer konular arasındadır. 

Mecliste yapılacak oylama Gökçek’in kaderi ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nı belirleyecek. 140 üyesi bulunan belediye meclisinin 100 üyesi AKP’den, 21 tanesi CHP’den, 15 tanesi MHP’den, 1 tanesi BBP’den bulunmakla birlikte 3 de bağımsız üyesi bulunuyor. Son seçimlerde AKP büyük başarı göstererek Başkentin birçok ilinde belediyeliği ele almıştır. 25 belediyesi bulunan ilin, 21 belediyesi AKP’nin elindedir. 

Melih Gökçek’in istifa edip etmeyeceği bilinmiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Melih Göçek’in istifasını istediği de iddealar arasında bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı külliyesind eyapılacak oylama ile Melih Gökçek’in kalıp kalmayacağı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kim olacağı belirlenecek. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here