Ana Sayfa Siyaset Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan ABD İle Vize Krizi Hakkında Yeni Açıklama Geldi

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan ABD İle Vize Krizi Hakkında Yeni Açıklama Geldi

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize kriziyle ilgili konuştu. Bozdağ, ''Umarız ki kısa süre sonra bu sorun aşılır.'' dedi.

732
0
Paylaş

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasında yaşanan vize krizine ilişkin konuştu. Bozdağ yapmış olduğu açıklamada, Ankara’da yapılan görüşmenin iki taraf için de olumlu geçtiği yer aldı. Hükümet Sözcüsü, kısa süre içerisinde sorunun çözülmesini umduğunu söyledi.

BİR YANLIŞ ANLAŞILMA SÖZ KONUSU

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ankara Büyükelçisi’nin yanlış veya eksik bilgilendirme yaptığını ifade etti. Bu durumdan dolayı Türkiye ile Amerika’nın karşı karşıya olduğuna değinen Bozdağ, görüşmede olayın iki tarafının da birbirini bilgilendirdiğini aktardı. Bu anlamda doğru verilerin paylaşıldığını söyleyen Hükümet Sözcüsü, Türkiye-ABD görüşmesinin yapıcı geçtiğinin altını çizdi.

TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELEYE DİKKAT ÇEKTİ

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Kuzey Irak’ta PYD ve YPG’nin silahlı terör örgütü PKK’nın bir uzantısı olduğunu söyledi. Terör örgütüne karşı terör örgütünün kullanılmasının yanlışlık olduğuna vurgu yapan Bozdağ, bu hususa dünya kamuoyunda dikkat çekildiğini aktardı.

ABD’nin yanlış işlerden dönmesini temenni eden Hükümet Sözcüsü Bozdağ, terör örgütleriyle dayanışma içerisinde olunmaması gerektiğini belirtti. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, terör örgütleriyle dayanışma içerisinde olmak yerine Türkiye gibi büyük bir devletle işbirliği yapmanın önemine dikkat çekti.

SÜREÇ İKİ TARAFIN HALKINA DA ZARAR VERİYOR

ABD ve Türkiye arasında yaşanan krizin iki ülke halkına da zarar verdiğini aktaran Bozdağ, sürecin iki ülkenin aleyhine işlediğini söyledi. Bozdağ, ‘’Umarız ki kısa süre sonra bu sorun aşılır.’’ diyerek sözlerini noktaladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here