Ana Sayfa Siyaset Gündemde Yılmaz Büyükerşen’nin Cumhurbaşkanlığı 2019 Seçiminde Aday Olacağı Konuşuluyor

Gündemde Yılmaz Büyükerşen’nin Cumhurbaşkanlığı 2019 Seçiminde Aday Olacağı Konuşuluyor

2019 Cumhurbaşkanlığı için aday olacaklar yavaş yavaş kendilerini göstermeye başladı. Gündemde Yılmaz Büyükerşen'nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olacağı konuşuluyor.

826
0
Paylaş

Cumhurbaşkanı Türkiye’nin başıdır. Tüm yetkiler Cumurbaşkanı’nın çatısı altında birleşir ve karar alınır. Yürütme görevini, Türkiye’nin hükümeti ile birlikte yapmaktadır.

İlk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk’ten sonra sırası ile İsmet İnönü, Celal Bayar, Cemal Gürsel, Cevdet Sunay, Fahri Korutürk, Kenan Evren, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer, Abdullah Gül ve Son olarak ve hala Cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan 12. Cumhurbaşkanlığı görevini yürütmektedir. 10 Ağustos 2014’te Cumhurbaşkanlığı seçiminde doğrudan halk tarafından seçilerek Cumhurbaşkanı olan ilk kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır. 5 senelik görev süresi ile Türkiye’nin başına geçmiştir.

,2019 yılında tekrar Cumhurbaşkalığı seçimleri yapılacaktır. Adaylar yavaş yavaş kendini göstermeye başlamışır. 2019  seçimleri için partiler harekete geçti. İlk Cumhurbaşkanlığı için aday gösterecek isim Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek olacağı söyleniyor. Kayseri’nin yerel kanalı 38 Kent TV kanalalından Doğu Perinçek’in aday olacağı duyuruldu. 

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in aday olacağı söylentileri gündeme bomba gibi düştü. İddealara cevap veren Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, adaylığın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğluna yakışacağını söyledi. 

Sözcü gazetesinde Seda Öztürk’e konuşan Yılmaz Büyükerşen, şu şartlarda Cumhurbaşkanlığı vasfını yürütebilecek en iyi kişinin Kemal Kılıçtaroğlu olduğunu söyledi. Aynı zamanda bu konuşmayı şuan konuşmanın erken olduğunu söyleyen Büyükerşen, Cumhurbaşkanlığını Kemal Kılıçtaroğlu’na yakışacağı bilgisini verdi. 

Aynı zamanda Yılmaz Büyükerşen, Güvenli Şehirler Konsepti hakkında da konuştu. Bu konu ile ilgili gerekli yasal düzenlemelerin olması gerektiğini söyledi. Kalkınmış Avrupa devletlerinin bu konuya önem verdiklerini ve titizlikle üzerinde durduklarını belirtti. 

2019 Cumhurbaşkanlığı için partiler hazırlıklarına başladı. Net olarak kimlerin başvuracağı bilinmese bile tahminler gündeme geliyor. Seçim döneminde net olarak kimlerin Cumhurbaşkanlığına başvuracağını göreceğiz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here