Ana Sayfa Siyaset Gökçek’in İstifa Edeceğine Dair Sinyaller Gelmeye Devam Ediyor

Gökçek’in İstifa Edeceğine Dair Sinyaller Gelmeye Devam Ediyor

Ankara’nın uzun yıllar Büükşehir Belediye Başkanlığı’nı üstlenen Melih Gökçek’in istifa etmesine ilişkin gelişmeler devam ediyor. Gökçek’in Twitter paylaşımları dikkat çekti.

502
0
Paylaş

Türkiye’nin özellikle 2016 yılı Temmuz ayından bu yana siyasal açıdan girdiği değişim süreci kritik bir aşamaya ulaşmış durumda. Türkiye’nin geleceğini belirleyecek olan önümüzdeki 1 yıllık aşamada, hükümet partisi Ak Parti’nin de oluşum olarak yeni bir yapıya bürünmeye başladığı tespit edildi. Çeşitli illerde partinin il başkanları değiştirilirken, çeşitli illerde de Büyükşehir Belediyesi Başkanları’nın değiştirildiği ortaya çıktı. Bu değişimin ilk tespiti Ak Parti’den çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasını vermesi ve yerini Mevlüt Uysal’a teslim etmesi ile başladı. Ak Parti açısından kritik bir değişim olarak gerçekleşen bu süreç sonrasında İstanbul gibi büyük bir şehirde 12 yıl görev yapmış olan Topbaş’ın istifası, gözleri Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’e çevirmişti. Uzun yıllar Ankara için çalışan Gökçek’in de istifa edeceği iddiaları kısa sürede gündemi kontrol altına alırken, kesin bir açıklama yapılmamıştı. Ancak son süreçte meydana gelen çeşitli açıklamalar ve paylaşımlar Gökçek’in kısa bir süre içerisinde istifa edeceğine olası gözle bakılmasına sebep oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği açıklamalarda gündemde böyle bir şey olmadığını ancak gelecekte olmayacağı anlamına gelmeyeceğini söylemesi ve metal ağırlığı meselesine değinmesi istifa sürecinin kesinlik kazandığını düşündürtmüştü. Bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sırbistan dönüşü sonrasında yaptığı basın açıklamalarında, Topbaş’a benzer bir nezaketi Gökçek’in de gösterebileceğini beyan ettikten sonra Gökçek’in Twitter’daki paylaşımları dikkat çekti. Cuma namazı öncesinde bir video paylaştı. Videoda Ankara’nın görüntüleri ve bir ilahi yer alırken, namaz sonrasında Ankara’nın Başkent oluşunun 94. Yılını kutlayan Gökçek, takipçilerinden de yoğun bir karşılık aldı. Gökçek’in istifasına ilişkin yapılan paylaşımlar hızla artış gösterirken, halen bir resmi açıklamanın gelmemesi bu durumun ne yönde ilerleyeceği konusunda kararsızlıklara sebep oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here