Ana Sayfa Siyaset Erdoğan’ın Vodafone Arena İçin Yaptığı Açıklamalara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Sen...

Erdoğan’ın Vodafone Arena İçin Yaptığı Açıklamalara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Sen Kimsin Cevabı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Vodafone Arena için yaptığı açıklamalara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cevap geldi.

790
0
Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ampute A Milli takımının Avrupa şampiyonu olmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğının yapmış olduğu  konuşmadan dolayı eleştirdi. Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile yaptığı telefon konuşmasında Bakan Beşiktaş’a da Vodafone arena da bu maçı oynattıkları için teşekkür ederiz deyince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ” Beşiktaş klübünün mü saha? Bizim verdiğimiz paralarla yaptılar stadı” demesinin üzerine ilk eleştiriyi CHP Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada “Beyefendi sanki cebinden ödemiş. Cebinden ödediysen tamam. Cebinden mi ödedin? Ne demek parasını biz verdik? O parayı bu ülkede tüyü bitmemiş yetim ödedi. Çocuk doğduğu andan itibaren vergi öder. O vergiyi sen çarçur et diye ödemiyorlar. Tek adam rejiminin Türkiye’yi getirdiği nokta budur işte. Sanki o para vatandaşın, milletin değil, babasının parası. Onu harcayacak beyefendi. Kimsin sen ya kimsin?” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamanın ardından stat kimin tarafından yaptırıldı, Beşiktaş klübü devletten stat için ne kadar para aldı gibi sorular sorulmaya başlandı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Stadı devlet desteği almadan kendilerinin yaptığını söylemişti. Fenerbahçe yöneticisi Ali Koç’ta Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın stadları kendi kaynakları ile yaptığını söylemişti. Vodafone Arena’nın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan stadın yapılması için hükümetin 50 milyon Türk Lirası bir destek bulunduğunu dile getirirken Fikret Orman stadın yapımı hakkında ise şunları söyledi. Stadın tamamlanmasıyla birlikte 400 milyon Türk Liralık bir yatırımı Türkiye’ye kazandırdıklarını açıklayan Fikret Orman devletten bir destek aldıklarını dile getirmedi. Hatta bir televizyon programında Fikret Oramn şu cümleyi kurmuştu. ” Devlet her yere muhteşem stadlar yaptı. Biz kendi stadımızı yaptık”. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamaya ilk eleştiri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan gelirken Fikret Orman’ın konu hakkında açıklama yapıp yapmayacağı bekleniyor. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here