Ana Sayfa Siyaset Erdoğan’ın Melih Gökçek’e sosyal medyayı yasakladığı iddia edildi

Erdoğan’ın Melih Gökçek’e sosyal medyayı yasakladığı iddia edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile görüşmüştü. Erdoğan'ın Melih Gökçek'e sosyal medyayı yasakladığı iddia edildi.

565
0
Paylaş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Twitter üzerinden yaptığı paylaşımları azaltması kuşku uyandırdı. Akıllara Gökçek’in istifa etme hazırlığında olduğu geldi. İstifa sinyalleri verdiği iddia edilen Gökçek ile kısa süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşme gerçekleşmişti.

Beştepe’de bir buçuk saat boyunca görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Melih Gökçek, görüşme sonrası konuştu. Melih Gökçek, istifa iddialarını yalanladı ve amacının bir proje tanıtımı yapmak olduğunu ifade etti. Erdoğan’ın Melih Gökçek’e sosyal medyayı yasakladığı ve tek derdinin Ankara olması gerektiğini söylediği belirtiliyor.

İŞLERİN DIŞINDA ORAYI KULLANMAYACAKSIN

Melih Gökçek, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla sık sık gündeme gelen ve sosyal medyayı en aktif kullanan siyasetçilerdendir. Bu noktada da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gökçek’e kısıtlama koymasının kaçınılmaz olduğu belirtiliyordu. Erdoğan’ın da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i görüşme esnasında uyardığı öğrenildi.

Erdoğan, Gökçek’i işleri dışında Twitter kullanmaması yönünde uyardı. Gökçek’in son zamanlarda yaptığı paylaşımları azaltması da Erdoğan’ın bu konuşmayı yaptığı iddialarını daha da güçlendirmektedir.

MHP KENDİ KOYDUĞU DOĞRULTUDA İLERLEYECEKTİR

Gündemde olan Ak Parti Belediye Başkanları istifası hakkında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Melih Gökçek görüşmesini de değerlendirdi. Bahçeli, Gökçek-Erdoğan görüşmesiyle ilgili soruya sessiz kaldı.

Bahçeli yapmış olduğu açıklamada, partisinin sadece kendi koyduğu doğrultuda ilerleyeceğini ifade etti. MHP Lideri, Belediye Başkanları istifasını Ak Parti’nin iç meselesi olarak gördüğünü bildirdi. MHP’nin bu süreçte tek yaptığı şeyin olayların takip edilmesi olduğunu aktardı.

BAHÇELİ: MHP CUMHURBAŞKANININ YANINDADIR

İdlib konusunda konuşan Bahçeli, ‘’MHP Cumhurbaşkanının yanındadır’’ dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olayları çok yönlü olarak takip ettiğini belirten MHP Lideri, Erdoğan’a başarılar diledi. Terörle mücadele anlamında ülkenin bir yılgınlığa düşmemesi adına MHP tam destek verdi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here