Ana Sayfa Siyaset Erdoğan’dan Ülgür Gökhan’a Sıkı Çıkışma

Erdoğan’dan Ülgür Gökhan’a Sıkı Çıkışma

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sert eleştirilerine maruz kaldı. Tepki gören Gökhan'a "bizi karşılamaya gelme" tepkisi gündemde yer aldı.

685
0
Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı sert bir şekilde eleştirdi. Erdoğan, Ülgür Gökhan’ın 18 Mart Çanakkale törenleri kapsamında açıklamalarda bulunmaması için talimat verdiğini beyan etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Belediye Başkanı’nın süreç ile ilgili olarak büyük bir terbiyesizlik yaptığını söyledi ve hani bunların kadınlara saygısı vardı diyerek bir meclis üyesine ‘’sesini kes, çık konuşma’’  şeklinde beyanların kullanılamayacağına değindi. Cumhurbaşkanı, Çanakkale Belediye Başkanı’nın bir kadın vekile karşı olan davranışını saygısızlık olarak nitelendirirken, 18 Mart tarihinin yaklaştığınaişaret ederek bu tarihte Çanakkale Belediye Başkanı’nın konuşturulmayacağının kesinleştiğini söyledi. 18 Mart’taki törenlerin hükümet tarafından hazırlandığına değinen Erdoğan, Gökhan için ‘’Havalimanına gelip karşılama bizi.’’ şeklinde sert çıkışlarda bulundu.

MECLİS OLAĞAN TOPLANTISINDA NE YAŞANMIŞTI?

Çanakkale Belediye Başkanı’nı ilgilendiren olay, Çanakkale Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısında gerçekleşti. İsmetpaşa Mahallesi’ndeki delege seçimlerinde geçersiz ve imzasız oy attığı görüntüleri ise konu ile ilgili tartışmaları alevlendirdi. Ak Parti Grup Başkanvekili Avukat Tülay Ömercioğlu ile Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan olay ile ilgili olarak kutuplaştı ve karşı karşıya geldi.

Avukat Ömercioğlu’nun bu konuyu gündeme getirmesinin ardından Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan arasında sert tartışmalar hızla şiddet kazanırken, bu tartışma esnasında en çok tepki alan durum ise, Avukat Ömercioğlu’nun mikrofonunun kullanıma kapanması oldu.

MİKROFONU KAPATTIRMAYIN BANA!

Ülgür Gökhan, Ömercioğlu’na ‘’Mikrofonu kapattırmayın bana!’’ dedi ve daha sonra ise Ak Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu’nun konuşmaya devam etmesi ardından Gökhan, mikrofonun kapatılması emrini verdi.

Gökhan, bu olayda sadece Çanakkale konularının gündeme getirilmesi gerektiğini açıklayarak parti iç meselelerinin dilegetirilmemesi gerektiğini savundu. Bunun ardından AK Parti Belediye Meclis üyeleri Çanakkale Belediye Meclisi toplantısından ayrılırken, Ömercioğlu, Gökhan tarafından hakarete uğradığını Ak Parti İl Başkanlığı binasında kurduğu toplantıda açıkladı. Ömercioğlu, konuşmasının sonunda da ‘’Daha fazla hakaretler duymak niyetinde değiliz.’’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here