Ana Sayfa Siyaset Erdoğan’dan Belediye Başkanı İstifalarına Dair Beyanlar

Erdoğan’dan Belediye Başkanı İstifalarına Dair Beyanlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanlarının istifalarına değindikten sonra Amerika Birleşik Devletleri ile devam eden süreci ele aldı ve terör eleştirisinde bulundu.

721
0
Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde çok sık gündeme gelen belediye başkanlarının istifası hakkında konuştu. Bu anlamda en başta gelen isimlerden olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa etmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, değişimin Merkez Karar ve Yönetim Kurulunun bir kararı olduğunu söyledi. Bu anlamda da değişimlerin talep edildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı, ‘’seçimle gelen seçimle gider’’ köşe yazılarını eleştirdi.

BAĞIMSIZ SEÇİMLE GİTMİYORLAR

Erdoğan, Belediye Başkanlarının bağımsız seçimle seçilip bağımsız seçimle ggörevlerinden ayrılmadıklarına vurgu yaparak, ön seçimler sonucunda da bunların yaşandığını söyledi. Cumhurbaşkanı, bütün araştırmaların sonuna kadar gerçekleştirildiğini belirterek 2019’a dek hazırlıkların bitmesi gerektiğine vurgu yaptı. Erdoğan, kimin ne kadar oy aldığının detaylı bir şekilde araştırıldığını da söyleyerek ortalamanın altı ve üstü olanların doğal olarak mevcut olduğuna değindi.

Cumhurbaşkanı, Ankara ve Balıkesir dışında tek sorunlu ilin Bursa olduğuna değindi. Erdoğan yapmış olduğu bu açıklamada ABD ile yaşanan vize krizi hakkında da konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD İstanbul başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz’un göz altına alınması ile ilgili konuştu. ABD’nin bu mesele ile ilgili olarak misilleme olduğu ve hukuki olmadığı yönündeki iddialarını da detayları ile yanıtladı. Erdoğan, Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu bildirerek hiçbir şekilde misilleme olamayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı, korumalarıyla alakalı 13 gözaltı kararı alındığını gündeme taşıyarak korumalara tutuklama kararının çıkartılması hakkında da konuşma yaptı. Erdoğan, aynı anda ABD’nin teröre yönelik örgütlere de destek verdiğine parmak basarak bunların kabul edilebilecek tutumlar olmadığını söyledi.

ABD KONSOLOSLUKLARINDA FETÖ FAİLİ AJANLAR BULUNMAKTADIR

Erdoğan, konsolosluklarda FETÖ ile temas halinde olan ajanlarının bulunduğuna değindi. Aynı anda mevcut ajanların Amerika’da da yaşamlarını sürdürdüğü kısa bir süre önce ortaya atılmıştı. FETÖ elebaşının Pensilvanya’da yaşadığına tekrar vurgu yapan Erdoğan, ABD’nin bu konu ile ilgili izleyici tutumu sergilemesinin devam etmesini müttefiklikle bağdaştırmadığını aktardı. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin silahlı terör örgütüne ücretsiz silah vermesinin Kuzey Suriye’deki terörü güçlendirmek amacıyla yapıldığını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here