Ana Sayfa Siyaset Erdoğan, İdlib Operasyonu için ”Bir gece ansızın gelebiliriz demiştik. Geldik.” dedi

Erdoğan, İdlib Operasyonu için ”Bir gece ansızın gelebiliriz demiştik. Geldik.” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün gece yarısı başlayan İdlib operasyonunu değerlendirdi. Erdoğan, ''Bir gece ansızın gelebiliriz demiştik. Geldik.'' dedi.

628
0
Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün gece yarısında başlayan İdlib operasyonu hakkında konuştu. Gündemi değerlendiren Erdoğan, ‘’Bir gece ansızın gelebiliriz demiştik. Geldik’’ dedi.

Ak Parti Genel Merkezi’nde konuşan Erdoğan, terör örgütüne silah verilmesini eleştirdi. Erdoğan, terör örgütüne parasız silah vermenin gayesinin ne olabileceğini belirtti ve bu konuda soru işaretlerinin oluştuğunu söyledi. Astana süreci başlatıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı, Rusya, Türkiye ve İran olarak üçlü karar alındığına değindi. Silahlı kuvvetlerin operasyonu başlattığını ifade eden Erdoğan, kimsenin bu operasyonu sorgulama hakkının olmadığını belirtti.

ÜLKE DIŞINDA DA KILIÇDAROĞLULLARININ SAYISI ÇOK FAZLA

Erdoğan, sınırı olan biziz diyerek ülke dışında da Kılıçdaroğlularının sayısı fazla dedi. Erdoğan, İdlib operasyonuna Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan tutumu eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun sınır ötesi operasyonlarına destek verip Suriye’deki ölümlerden kendisinin sorumlu tutulmasının yanlışlığından söz etti.

İDLİB’DEKİ KARDEŞLERİMİZİN İZZETİNİ KORUMANIN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ

Erdoğan, bu konunun çok hassas olduğunu ve İdlib’tekilerin izzetini korumanın mağduriyetini gidermeye çalışıldığını ifade etti. Cumhurbaşkanı, şuanda Afrin’de Kürtlerin, Türkmenlerin ikamet ettiğini ancak bunun yanında terör örgütlerinin de yer aldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgedeki rejimin böyle bir derdi olmadığına değindi ve şuanda stratejinin uygun olarak devam ettiğini belirtti. Bununla birlikte Kuzey Irak’ın şuan bu hale gelmesinin sebebinin belli olduğunu aktaran Erdoğan, yakın zamanda gündemin değişeceğini aktardı.

Tel Afer’de de önceleri 400 bini aşkın Türkmen’in ikamet ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şuanda 390 bin kişinin bölgeden kaçtığına değindi. 100 bininin Türkiye’ye göç ettiğini söyleyen Erdoğan, aynı durumun Sincar ve Tuzhurmatu bölgesi içinde geçerlidir dedi. Uluslararası anlamdaki durumların incelenmesinin çok büyük öneme sahip olduğu konuşuldu ve bu konuda CHP’nin tavrının alınmasının yanlış olduğunu belirtti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here