Ana Sayfa Siyaset Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Askere Hazır Olun Talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Askere Hazır Olun Talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kuzey Irak'a operasyon düzenlenebileceğinin sinyalini verdi. Erdoğan askerlere ''Hazır olun.'' talimatı verdi.

531
0
Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni yasama yılı açılışında konuştu. Erdoğan, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’nin gerçekleştirdiği referandum sonrası operasyon düzenlenebileceği notasını vermişti.

HER ŞEYE HAZIR OLUNMALIDIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Irak’ta olası bir durumda her şeye hazır olunmasını talep etti. Erdoğan’ın bu ifadeleri üzerine ise Kuvvet Komutanları ‘’Hazırız’’ dedi.

Kısa süre sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve TBMM Başkanı Kahraman görüştü. Tören odasında gerçekleştirilen 4’lü görüşmenin toplam 20 dakika sürdüğü belirtiliyor.

Erdoğan, yaptığı açıklamada Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın İran’a gittiğini bildirdi. TBMM yeni yasama açılışında, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal’da yer aldı. Aynı zamanda Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar ile muhatap halinde olundu.

BİZ DE GEREKEN DESTEĞİ SAĞLARIZ

Toplantı esnasında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Irak meselesine değindi. Yıldırım, Kuzey Irak’da yapılacak iş bellidir diyerek konuştu. Başbakan, KIBY yönetimi ile Irak hükümetinin masaya oturması gerektiğini savundu. Yıldırım, Kuzey Irak yönetiminin hakkının garanti altına alınması halinde gerekli desteğin Türkiye’den de geleceğini aktardı.

TÜRKİYE ISRARLA REFERANDUMUN YAPILMAMASINI TALEP ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ve CHP ısrarla referandumun karşısında durdu. Özellikle de Erdoğan’ın referandum için ‘’siyasi acemiliktir’’ ifadesi en sert tepkilerden olmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here