Ana Sayfa Siyaset Cumhurbaşkanı Erdoğan Mecliste Büyüme Rakamları ve Yönetim Reformuna İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mecliste Büyüme Rakamları ve Yönetim Reformuna İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde konuştu. Büyüme rakamları ve yönetim reformu konusunda önemli bilgilere yer verdi. İşte o konuşmanın detayları.

517
0
Paylaş

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 26. Dönem 3. Yasama Yılı açılışı gerçekleşti. TBMM Genel Kurulu’nda üst düzey devlet yöneticileri, muhalefet partileri liderleri bir araya geldi. Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve MHP Lideri Bahçeli arasında da sürpriz bir toplantı gerçekleşti. Birbirinden muazzam görüntülerin yer aldığı toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Kurul’a seslendi.

Erdoğan, sözlerine TBMM’de görev yapmış olan bütün milletvekillerini yad ederek ve Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anarak başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkenin yönetim reformu ve büyüme rakamları ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

2019 YILINDAN ÖNCE BÜTÜN HAZIRLIKLARI BİTİRMEK ZORUNDAYIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Önümüzde; hem Meclisimize hem de hükümetimize düşen önemli bir görev vardır.’’ diyerek konuştu. Erdoğan, yeni sistemin (Cumhurbaşkanlığı Sistemi) sağlıklı olarak harekete geçmesi için düzenlemelerin yapılması gerektiğini vurguladı. Sistemin Türkiye’ye girdiği tarihten yani 2019’dan önce bütün hazırlıkların bitirilmesinin çok büyük önem taşıdığına değindi.

Erdoğan, 26. dönem meclisinin çok büyük işler başardığını aktararak, meclisin yeni yasama yılında da önemli çalışmalara imza atacağını konuştu.

YILIN İLK YARISINDAKİ BÜYÜME ORANI YÜZDE 5.1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2017 yılının ilk yarısı için büyüme rakamının yüzde 5.1 olduğunu konuştu. Erdoğan, hükümetin izlediği kararlı politikanın neticelerini gösterdiğine vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı, büyüme oranlarının her ay daha da hızlı bir şekilde artış göstereceğinin beklendiğini söyledi.

VATANDAŞIMIZIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAK TEDBİRLER ALINMALIDIR

Erdoğan TBMM’de yaptığı konuşmada, hükümetten beklentisini de dile getirdi. Erdoğan, vatandaşın günlük yaşamını kolaylaştıracak, geleceğe güvenle bakılabilecek tedbirler alınmalıdır dedi. İç ve dış saldırılara karşı milletin huzursuzluğunun veya tedirginliğinin ortadan kaldırılması gerektiğine vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı,  gereksiz adımlardan bir an önce kaçınılması ve ileriye dönük daha mantıklı hamleler yapılmasının önem taşıdığını konuştu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here