Ana Sayfa Siyaset CHP İstanbul milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nun tweet’i ile Melih Gökçek istifası yine gündem...

CHP İstanbul milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nun tweet’i ile Melih Gökçek istifası yine gündem oldu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifasının gündemi son günlerde konuşulurken, CHP İstanbul milletvekili Mehmet Bekaroğlu'nun tweet'i ile tekrardan hararetlendi.

695
0
Paylaş

Son zamanlarda AKP’de istifa haberleri hızla konuşulurken, gündemin başını çeken isim Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili atılan tweet tekrardan konuyu gündeme getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasının ardından gözler Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in üzerinde. Kadir Topbaş’ın istifasının ardından AKP’li, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in istifası da, AKP’li belediyelerdeki istifa hareketliliğinin göstergesiydi. İki belediye başkanının istifasından sonra; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara, Balıkesir, Bursa, Uşak, Niğde ve Nevşehir illerinin de belediye başkanlarının istifalarının istendiği konuşuluyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Melih Gökçek’in istifası ile ilgili sorulan soruya, ” Şu an gündemimizde yok ama olmayacağı anlamına gelmez.” dedikten sonra gözler iyice bu ikiliye dönüp, alınacak karar merak konusuydu. İkilinin geçtiğimiz günlerde yaptıkları görüşmede, herkes Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasını beklerken, Gökçek yaptığı açıklamada,”Külliye’nin karşısına yapılacak müze ile ilgili projenin detaylarını sundum.” diyerek, istifa haberlerine cevap vermemişti. 

YARIN GÖKÇEK İÇİN ZOR BİR GÜN OLABİLİR

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nun attığı tweet ise gündemi tekrardan hareketlendirdi. Mehmet Bekaroğlu, ” Ankara Kulisi : Yarın Gökçek için zor bir gün olabilir.” tweetiyle yarın istifa edeceğinin vurgusunu yaptı.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here