Ana Sayfa Siyaset Binali Yıldırım’dan Melih Gökçek’in İstifa Edeceğine Dair Haberlere Son Nokta

Binali Yıldırım’dan Melih Gökçek’in İstifa Edeceğine Dair Haberlere Son Nokta

Başbakan Binali Yıldırım Melih Gökçek'in istifa edeceğine dair haberlere son noktayı koydu.

708
0
Paylaş

Türkiye’de özellikle başkanlık sisteminin getirilmesi ile ilgili gerçekleştirilen referandum süreci sonrasında, ülke genelinde siyasi ve stratejik anlamda birçok değişikliğin yapılacağının sinyalleri verilmişti. Bu kapsamda Türkiye’de gerek ülke içinde ve gerekse yurt dışında gerçekleşen olayların etkisi ile ülke genelindeki birçok yapılanmada kritik adımlar atıldı ve değişiklikler gerçekleştirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde üst düzey emniyet mensuplarının emekliliğe sevk edilmesinin hemen sonrasında Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’ndan istifa etmiş olması, bu dalgaların son aylarda daha da yüksek büyüklüklere ulaşacağını anlamamızı sağlamıştı. Şimdiyse sırada Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nda uzun yıllar görevde bulunan Melih Gökçek’in istifası ile ilgili iddialar gündemde yoğun bir şekilde yer alıyor.

Günlerdir Türkiye gündeminde istifa haberleri yer alıyor. İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın istifası sonrası koltuğu  Mevlüt Uysal devralmıştı. Kadir Topbaş’ın istifasından sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan İbrahim Melih Gökçek’in istifa edeceği yönünde konuşmalar Türkiye gündeminde büyük yer kaplıyor. 

İBRAHİM MELİH GÖKÇEK İSTİFA EDECEK Mİ?

Günlerdir konuşulan konu olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek’in istifa edeceği yönünde söylentiler Türkiye gündeminde en çok konuşulan konulardan birisiydi. Ankara’nın dört dönemdir belediye başkanlığını yapan ve hala koltuğun sahibi olan Melih Gökçek’in istifa edeceği yönündeki haberleri son noktayı Başbakan Binali Yıldırım koydu. Başbakan Binali Yıldırım İbrahim Melih Gökçek”in istifası yönündeki haberler için ‘dedikodulara mahal vermeyelim’ şeklinde açıklamada bulundu. Melih Gökçek verdiği konuşmalarda gündemi oyalamaya çalışan taraflı basın kollarına işaret ederken, sürecin ne şekilde işleyeceğinin ülkenin bekasına göre devam ettirileceğine değindi. Binali Yıldırımı’nda açıklamaları sonrasında gündemde dedikoduları durduracak söylemlerin paylaşılmasından sonra şimdilik bu konunun kapatıldığı anlaşıldı ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da “böyle bir şey şimdilik söz konusu değil ancak olmayacağı anlamına gelmez” söylemi akıllarda soru işareti bıraktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here