Ana Sayfa Siyaset Binali Yıldırım, silahlı terör örgütü PKK’nın son durumu hakkında konuştu

Binali Yıldırım, silahlı terör örgütü PKK’nın son durumu hakkında konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, silahlı terör örgütü PKK'nın son durumu hakkında konuştu. Yıldırım, örgüte katılımın düştüğünü ifade etti.

522
0
Paylaş

Başbakan Binali Yıldırım silahlı terör örgütü PKK’ya katılımın çok düştüğünü açıkladı. 2016’da örgüte katılımın 600’den daha fazla olduğunu ifade eden Yıldırım, bu yıl bu sayının 70’e düştüğünü konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım MÜSİAD gala yemeğinde konuştu. Yıldırım, gençler için iş bulma telaşına düşüldüğünü söyledi. Özellikle de gençlerin artık geleceğe daha iyi bir şekilde bakmalarını sağlamak için çaba sarf edildiği konuşuldu. Bu anlamda da hükümet olarak çok büyük bir mesafe kat edildiği söyleyen Yıldırım, bu çabanın ilerleyen günlerde de süreceğini aktardı.

Yıldırım, gerekli bütün tedbirlerin alındığını ve gençlerin hayata bağlanabilmesi adına mücadele verildiğini bildirdi. 2012 yılında son 44 yılın en düşük enflasyonunun gerçekleştirildiğini belirten Başbakan, hükümet açısından bu durumun sevindirici olduğunu konuştu. Faiz oranları düşürüldüğü için devlet kasasından 701 milyar ödendiğini söyleyen Yıldırım, çok büyük bir tasarruf sağlandığını da aktardı. Başbakan, 12 yıl içinde yabancı yatırımın da büyük artışlar gösterdiğini aktardı.

YABANCI YATIRIMI 11,6 MİLYAR DOLAR OLDU

Türkiye ekonomisinde yabancı yatırım her geçen gün artış göstermektedir. Bu konu hakkında da konuşan Başbakan Binali Yıldırım, yabancı sermaye yatırımının 11,6 milyara yükseldiğini açıkladı. Türkiye’de yatırım yapan herkesin büyük önem taşıdığına vurgu yapıldı ve yatırımların önünün açılması için her şeyin yapılacağının altını çizdi.

YENİ SINAV SİSTEMİNE DE DEĞİNDİ

Başbakan Binali Yıldırım, yeni sınav sistemindeki değişiklik hakkında da konuştu. Yıldırım, bir sınavla öğrencilerin geleceğini belirlemenin yanlış olduğunu aktardı. Bu yanlışlığın ise artık giderildiğini söyleyen Başbakan, sosyal yardım konusunda da büyük mesafe alındığını konuştu.

Yıldırım, 2002 yılında 2 milyarlık sosyal yardım olduğunu ve bu anlamda da ilerleme kaydedilmekte olduğuna değindi. Başbakan, şuanda Türkiye’nin 33 milyar liralık sosyal desteğin verildiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here