Ana Sayfa Siyaset Bahçeli’den ABD ile İlgili Kritik Açıklamalar

Bahçeli’den ABD ile İlgili Kritik Açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Amerika Birleşik Devletleri'nin vizeleri askıya alması sürecini ve Avrupa ülkelerinin tutumlarını eleştirdi.

662
0
Paylaş

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye ile ABD arasındaki vize krizi hakkında konuştu. Bahçeli, ABD Büyükelçisi’ne haddini bilsin ve görev hudutlarını taşmasın dedi. MHP Lideri, vize geriliminin azalması gerektiğini ancak azalmaması halinde de Avrupalı ülkelerin sonuçlarını düşünmesi gerektiğini ifade etti. Bahçeli, Türk milletinin kaderinin her daim bağımsızlık olacağına değindi ve bu kaderin kriletilmesinin mümkün olmadığının altını çizdi.

Türkiye varlığının hepsini ezmeye yeteceğini söyleyen MHP Lideri, tek güvencenin Türk milleti olduğunu aktardı. Bahçeli, yabancı diplomatların çalışmalarında onurlu olması gerektiğini vurgulayarak Türk milletinin kati suretle bağımlılığı olan bir ülke veya tutsak olmadığını açıkladı. Sık sık “Herkes haddini bilecek, görev ve sorumluluklarının dışına çıkmayacak” cümlesini tekrarlayarak vurgulayan ve konu hakkında detayları konuşan Bahçeli, bu konuda görev ve sorumlulukların bilinmesi gerektiğine de işaret eden açıklamlarda bulundu.

KORKU VE ACİZLİK TÜRK MİLLETİNE YABANCIDIR

MHP Lideri Devlet Bahçeli, korku ve acizliğin Türk milletine yabancı olduğunu söyledi ve vize konusundaki gerilimin düşürülmesi gerektiğini savundu. Ancak düşmemesi halinde Türkiye’nin değil Avrupa’nın kaybedeceğinin altını çizdi. Güney sınırları boyunca terör koridoru açılmasının ve koridora hainlerin toplanmasının büyük bir hezeyan olduğunu konuştu. Avrupa ülkelerinin Ankara’nın bağrına hançer vurmaya çalıştığını ifade eden Bahçeli, bu konuda karamsarlığın olmaması gerektiğini savundu.

ABD, TÜRKİYE VİZELERİNİ ASKIYA ALDI

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi Türkiye’nin bütün vizelerinin askıya alındığını açıkladı. Bu açıklamaya gerekçe olarak da Türkiye’nin güvensizlik içerisinde olması belirtildi. Büyükelçilik sosyal medyadan yaptığı açıklamasında Büyükelçilik ve Konsolosluklara gelen ziyaretçi sayısını aza indirmek amacıyla vize hizmetlerinin askıya alındığına yer verdi. Vizelerin askıya alması karşılığında Türkiye’den de vizelere yönelik ambargo uygulaması gelince gündem bir anda kızıştı. Şimdiyse Amerika’nın süreci şekillendirmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here