Ana Sayfa Siyaset Ankara’nın başkent oluşunun 94. yıldönümü kutlamalarında Gökçek’den veda gibi konuşma

Ankara’nın başkent oluşunun 94. yıldönümü kutlamalarında Gökçek’den veda gibi konuşma

Uzun yıllardır Ankara Büyükşehir Başkanlığı görevini yürüten Melih Gökçek, Ankara'nın başkent oluşunun 94. yıldönümü kutlamalarında veda konuşması yaptı.

745
0
Paylaş

Bir süredir özellikle sosyal medyada, uzun yıllardır Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Melih Gökçek’in istifa edip etmeyeceği konuşuluyor. Fikir ayrılıklarına sebep olan bu konunun nasıl sonuçlanacağı herkes tarafından merakla bekleniyor.

Şu sıralar istifası gündemde olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek veda konuşması sonrasında sosyal medyada gündeme bomba gibi düştü. Gökçek Ankara için elinden geleni yaptığını belirtirken istifa söylentilerini tetikledi.

Ankara’da Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılımıyla gerçekleşen etkinlikte kürsüye çıkan Melih Gökçek veda konuşması olarak da yorumlanabilecek bir konuşma gerçekleştirdi. Gökçek “Her şey imkan demektir, verilen imkanlarla bunları yaptık. Ankara çok daha güzellerine layıktır. Bundan sonraki yıllarda çok daha güzel şeyler yapılacaktır.” dedi.

Ankara’nın başkent oluşunun 94. yılını kutlamak amaçlı Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen programa Başbakan Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ak Partili milletvekilleri, yabancı misyon temsilcileri, Ampute Milli Futbol Takımı oyuncuları ve çok sayıda davetli katıldı.

Bir süredir istifası konuşulan Melih Gökçek, yaptığı konuşmada Ankara’ya yaptığı hizmetlerden bahsederken duygulandı. Ankaralıların ve Anakara Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının çabalarıyla 15 Temmuz darbe girişiminin geri püskürtüldüğünden bahseden Gökçek, Avrupa’nın en büyük tema parkını açacaklarını da sözlerine ekledi.

Gökçek konuşmasında, “Her şey imkan demektir, verilen imkanlarla bunları yaptık. Ankara çok daha güzellerine layıktır. Bundan sonraki yıllarda çok daha güzelleri yapılacaktır.” sözlerine yer verdi ve “Gökçek veda mı ediyor?” sorusunu tekrar akıllara getirdi. Gökçek’in konuşması sırasında oldukça duygulanması da dikkatleri tekrar üzerine çekmesinde büyük rol oynadı.

Söylentilerin doğru olup olmadığı, Gökçek’in istifa edip etmeyeceği bilinmiyor ve herkes tarafıdan merakla bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here