Ana Sayfa Siyaset Ak Parti’nin 4 ildeki başkan değişiklikleri gündeme oturdu

Ak Parti’nin 4 ildeki başkan değişiklikleri gündeme oturdu

Türkiye, siyaset dünyasının son 1 yıl içerisindeki sarsılmaları ile gündemde. Bu kapsamda hükumet partisi Ak Parti'nin 4 ildeki başkan değişiklikleri gündeme oturdu.

476
0
Paylaş

Türkiye, 2017 yılı içerisinde çok ciddi reformlar ve değişiklikler ile çalkalandı. Referandum süreci sonrasında, ülke genelinde birçok yasal uygulamada yapılan değişiklikler sonrasında şimdi de Cumhurbaşkanlığı seçimlerine giden yolda, Ak Parti illerdeki yöneticilerinde değişikliklere gidiyor. Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürleri’nin değişimi ile başlayan süreçte, geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın istifası gündemdeydi, şimdiyse gözler Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’e çevrildi. Önemli isimlerin istifaları ile alevlenen süreçte, şimdiyse 4 ildeki Ak Parti başkanlarının değiştirilmesi kararı gündeme geldi. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın metal ağırlığına karşı taze kan politikalarının uygulanmaya başladığı düşünülürken, değişiklikler ise gündemde yeni tartışmaları başlattı.

GİRESUN, KIRIKKALE, NİĞDE VE NEVŞEHİR’DE DEĞİŞİMLER

Ak Parti’nin son 2 aylık süre içerisinde gerçekleştirdiği önemli değişiklikler arasında damga vuran bir yenisi de bugün gerçekleşti. Partinin 4 ildeki başkanlıklarında yönetici olan isimlerin değiştirilmesi kararı alındı. Giresun, Kırklareli, Niğde ve Nevşehir’de il başkanlarının değişikliği kesin olarak gerçekleşti. Değişiklikler ile ilgili olarak resmi bilgiyi ise Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş yaptı. Mustafa Ataş’ın yağtığı açıklama sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılırken, başkanları değiştirilen illere görevlendirmeleri verilen isimler ise kesinlik kazandı. Bu yönden Giresun’a başkanlık için Aytekin Şenlikoğlu, Niğde başkanlığına Mahmut Peşin, Nevşehir başkanlığına Mustafa Rauf Yanar, Kırıkkale il başkanlığına ise Nuh Dağdelen’in atandığı açıklandı. Dört ilde gerçekleştirilen değişiklikler, yakın tarihte, farklı illerde de değişiklik gerçekleştirilip, gerçekleştirilmeyeceği sorularını gündeme getirirken, Mustafa Ataş değişiklikler ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı istişareler neticesinde bu kararların alındığını beyan etti. Kısa süre içerisinde bu denli köklü değişikliklerin yapılması ise Ak Parti içerisinde bir kan değişimine sebep olan sürecin ne olduğunu merak ettirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here