Paylaş

Penis büyütme ameliyatı erkekler de penis küçüklüğü nedeni ile gerçekleşen penis uzatma ve penis kalınlaştırma uygulamalarıdır.  Bununla birlikte penis büyüklüğü kişiden kişiye değişebilir. Ayrıca erkeklerde erekte halde olan penis boyu 13 şeklindedir. Penis büyütme işleminde erekte olan penisin 12 cm uzun olacak şekilde planlanır.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis büyütme ameliyatı   iki şekilde gerçekleşir. Bu operasyonlar penis uzatma ve penis kalınlaştırma işlemleridir. Ayrıca hastaların anatomik yapısına göre   kasıktan yağ alınması olarak büyütme işlemi sağlanabilir. Aynı zaman da perdeli penis düzeltilmesi gibi ek uygulamalar da vardır.

Penis Büyütme Ameliyatı   Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatı   penisin asıcı ve yüzeysel bağları üzerinde gerçekleştirilen operasyonlardır. Buna bağlı olarak penis içinde görünmeyen kısımdan   uzama ile penis büyüme sağlanır.  Operasyon çoğunlukla lokal ve sedasyon anestezi destekli müdahaleler olarak yapılır.

Bu ameliyatlar da   herhangi bir acı ya da ağrı oluşmaz. Aynı zaman da penis büyütme ameliyatı sonrasın peniste   his kaybı ortaya çıkmaz. Penis büyütme ameliyatı başarılı geçtiği takdirde   5 cm’ye kadar uzama gerçekleşir. Ayrıca büyütme operasyonunda   penisteki yağ doku alınarak penise enjekte edilir penis büyümesi gerçekleşir.

Penis Büyütme Mümkün müdür?

Penis büyütme ancak ameliyat ile gerçekleşir. Buna istinaden tıbbi ortam da genel veya spinal anestezi ile gerçekleşecek büyütmeler elde edilir. Ayrıca    ameliyatın süresi ortalama 2 saat şeklindedir.

Penis büyütme çoğunlukla penisin ameliyatlı ya da ameliyatsız yöntemler kullanılarak gerçekleşir. Bununla birlikte penisin boyunun uzatılması veya büyütülmesi sadece tıbbi yöntemler ile gerçekleşir.  Penis büyütme yöntemleri için    Ameliyatsız penis büyütme yöntemleri de vardır.

Bazı durumlar da Penis büyütme için   ilaç ya da takviyeleri kullanmanız gerekir. Fakat bu kullanımlar da penis büyütme ilacı gibi ürünler    mutlaka bir üroloji doktoru tarafından kullanıma onaylanmalıdır.   Büyütme için penis büyütme masajı ve penis büyüten pompalar   penisinizin boyunu uzatmaz.

Penis Uzatma Ameliyatları

Penis uzatma ameliyatı erkek genital bölgesinde yapılan operasyondur. Bu   ameliyatlardan yöntemler tamamen   doktor tarafından gerçekleştirilir.  Penis boyu uzatma ameliyatları genel olarak pubis kemiği üzerinden gerçekleşir. Bu kemik ile penis kökü arasında yer alan suspansor ligamentin kesilmesi işlemi uygulanır.

Sonrasında   penisin   kalan bir bölümü dışarıya çıkartılarak işlem sağlanır. Bu ameliyat penis boyunu normal konumda arttırır.  Ayrıca ereksiyon durumundaki boyutlarda   değişiklik oluşmaz. Genellikle uygulanan teknikte ereksiyon, stabilite ve his kaybı gibi durumlar oluşmaz. 

Erkeklerin yanlış sünnetlerinden dolayı uzatma işlemlerinde z plasti, v-y ilerletme yöntemleri kullanılır. Ayrıca deri grefti kullanılarak derinin boyutları arttırılır. Erkekleri aşırı kilolu olmaları durumunda, gömülü penis şekli oluşabilir. Bu gibi durumlarda uzatma için yağların alınması ile görünürlükte artış sağlanmış olur.

Penis Büyütme Ameliyatı Öncesi

 Penis büyütme işlemi öncesinde planlamalar genellikle birçok teknik üzerinden gerçekleşir.  Ameliyat öncesinde gerekli değerlendirmeler yapılarak, hasta için uygun yöntem belirlenir.  Penis büyütme ameliyat öncesinde   tetkik ve tahlil önemlidir.

Buna istinaden   sonuçlara göre ameliyat planlaması yapılır.  Öncelikle ameliyat öncesi kullanılan ilaçlar dikkate alınmalıdır. Özellikle kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınılmalıdır. Bunun yanında sigara ve alkol ameliyat öncesinde mutlaka kullanımı kesilmelidir.

 Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası

Penisin büyütülmesi ameliyatı sonrasında mutlaka kişiler doktor kontrolünde olmalıdır. Ayrıca ameliyattan 28 gün boyunca cinsel hayattan uzak durulması zorunludur. Ayrıca   süreç sonunda doktor kontrolünde cinsel hayat devam edilmelidir. Aynı zaman da ameliyat sonrasında   30 gün boyunca ağırlık çalışmaları yapılmamalıdır.

Penis Büyütme Fiyatları

Penis büyütme fiyatları, yapılacak olan operasyona göre değişebilir. Ayrıca penis büyütme fiyatları farklı   operasyonlar, kullanılan teknikler vardır. 

Ayrıca penis büyütme fiyatları   ameliyatta yapılan işlemlere, anestezi seçimine bağlı olarak da değişir. Bununla birlikte ameliyatın yapılacağı merkeze göre farklıdır.

Aynı zaman da penis büyütme yapan cerrah ve cerrahi ekip de penis büyütme fiyatları etkileyici unsurlardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here