Paylaş

Yağ hücrelerinin azaltılması anlamına gelen liposuction üç farklı yöntemle uygulanır. Bu yöntemlerin ilki ıslak liposuctiondır. Islak liposuction da yağ hücreleri sıvı ile şişirilir. Ardından şişirilen bölgeye bıçak atılır, borucuklar yardımı ve vakumlama cihazı ile fazla yağ hücreleri emilir. Bir diğer yöntem ise ultrasonik liposuctiondır. Bu yöntemde hedeflenen bölgeye ultrasonik titreşimler gönderilir. Lazer liposuction da ise yağ hücrelerin bulunduğu alana lazer ışınları gönderilerek yağlar katı halden sıvı hale gelir.

Liposuction Nedir?

Yağ alma işlemi olarak bilinen liposuction tekniğinde vakumlama sistemi uygulanır. Vücudun farklı noktalarında yani karın, kalça, basen, kol ve boyun gibi alanlarda biriken yağ hücreleri sıvı hale getirilir ve kanüller aracılığı ile vücuttan dışarı atılır. Liposuction ameliyatı deriye atılan kesiler yardımı ve uzman doktorlar gözetiminde uygulanır.

Liposuction Kimler Olmalı?

Ankara liposuction dirençli ve inatçı yağları yok etmek ve vücuda şekil vermek amacıyla bir liposuction işlemini başarılı bir şekilde uygular. Liposuction bir zayıflama tedavisi olmayıp bölgesel incelmeyi ve vücut hatlarının daha belirgin olmasını sağlayan bir operasyonudur.

Liposuction herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan kişilere uygulanır. Hamilelik, kalp rahatsızlığı ya da diyabet gibi kronik rahatsızlığı bulunan kişilere liposuction yapılmaz. Ankara liposuction kullandığı ince kanüller yardımı ile parçalanan yağ hücrelerini vakumlama sistemi ile vücuttan atar.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Kontrolü yapılan diyet ve egzersizlere rağmen vücuttan atılmayan fazla yağlar liposuction tekniği ile yok edilir. Bölgesel incelme konusunda kararlı olan kişiler liposuction tekniği bu amacına ulaşabilirler. Ankara liposuction bu konuda oldukça doğru adrestir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Dolgun ve hacimli göğüsler kadınlığın simgesidir. Bu nedenle küçük göğüsleri sahip bayanlar meme büyütme ameliyatı ile hayal ettiği göğüslere kavuşur. Ankara meme büyütme yapılan estetikler sırasında silikon ya da tuzlu su içerikli protezler kullanır.

Bazı durumlarda ise hastalara kendi vücutlarından alınan yağ dokusu transfer edilir. Ankara meme büyütme yapılan cerrahi işlemler sırasında hastanın ihtiyacını ve beklentisini göz önünde bulundurur.

Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ankara meme büyütme ameliyat sonrası hastaların dikkat etmesi gereken tüm kuralları detaylı bir şekilde anlatır. Ameliyat sonrası hastaların bol bol dinlenmesi ve ağır işlerden kaçınması gerekir. Göğsün kolayca şekil alabilmesi için korse giyilmesi önerilir.

Meme Küçültme Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Sarkmış ve iri göğüslerin küçültülerek yeniden vücuda uyumlu hale getirilmesi işlemine meme küçültme ameliyatı denir. Bu cerrahi müdahale Ankara meme küçültme sağlık durumu elverişli olan tüm hastalara uygulanır. Bu tür operasyonların tercih edilme nedenleri içerisinde her ne kadar estetik kaygılar yer alsa da omuz ve sırt ağrıları ana etkendir.

Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Meme küçültme ameliyatı üç dört saat süren bir operasyondur. Bu nedenle ameliyat sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır ve hasta uyutulur. Ters T ya da farklı şekillerde memeye atılan kesiler içerisinden işleme geçilir.

Memenin büyüklüğüne göre ve omuz genişliği doğrultusunda alınacak yağ miktarı kontrollü bir şekilde alınır. Ankara meme küçültme yaptığı işlemler doğrultusunda memenin üç dört ay içerisinde şekil almasını sağlar.

Meme Küçültme Kimler Olmalı?

Meme küçültme ameliyatları vücut hatlarına göre gereğinden fazla büyük olan göğüslere uygulanır. Ayrıca hormonal bozukluklar ve emzirme sayısı doğrultusunda sarkan göğüslere de meme küçültme ameliyatı uygulanır.

Meme Küçültme Fiyatları

Meme küçültme ameliyatı fiyatları hastanenin sunduğu hizmetler ve uzmanın deneyimi doğrultusunda belirlenir. Ankara meme küçültme fiyatlar hakkında hastalarını yapılan görüşmeler sırasında bilgilendirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here