Paylaş

İmplant tedavisi günümüzde ağız ve diş sağlığı açısından büyük bir öneme sahiptir. Diş kayıplarında ve çürümelerinin de meydana gelen kayıplar için kalıcı bir uygulama olan implant kişiye yepyeni bir görünüm kazandırır.

Kişinin doğal diş ve çene yapısına uygun bir yapıda tasarlanan ve bu doğrultuda uygun malzemeler kullanılan implant tedavisinde çene kemiğine vidalar yerleştirilir. Bu vidalar ve kullanılan malzemeler sayesinde implant dişler de başarı oldukça fazladır. Cerrahi müdahale gerektiren implant tedavisi uzmanlık ve profesyonellik ister.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

Cerrahi müdahale gerektiren ya da diş çekimi operasyonlarına uygun görülen her birey implant tedavisi için de uygun bir adaydır. Çene bölgesinde yeterli kemik yapısına ve sağlıklı diş etlerine sahip kişiler implant operasyonlarından yararlanabilir.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Diş implantlarının birçok avantajı bulunur. En önemli avantajı ise ağız ve diş sağlığı korunarak komşu dişler desteklenir. İmplant dişler insanlara yeme içme kolaylığı sağladığı gibi mükemmel diş köküne sahip olmalarına yardımcı olur.

Estetik açıdan güzel bir görünüm sağladığı gibi özgüven kazandırır. İmplant tedavisinde kullanılan malzemeler kemik yapısı ile uyum sağladığı için kısa sürede kaynaşır. Bu nedenle dişler oldukça doğal bir görünüş sunar.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant tedavisi için dikkat edilmesi gereken en önemli husus gidilecek doktorun bu konuda deneyimli olmasıdır. Çünkü deneyimli doktorlar ilk önce kişinin implant tedavisi için genel sağlık durumunun elverişli olup olmamasına bakar. Bu nedenle birçok röntgen ve film çekilir

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

İmplant tedavisi belli başlı aşamalardan meydana gelir. En önemli aşama gerekli incelemelerin ardından gelen planlama aşamasıdır. İmplantların sağlıklı bir şekilde yerleşebilmesi için diş yuvaları açılır ve hazırlanan implantlar protezlerle birlikte yuvalara yerleştirilir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kişinin özgüvenini arttıran gülüş tasarımı diş hekimleri tarafından kişiye özel planlanır. Öncelikle hastanın özel görüntüleme cihazları ile ağız içi ve dış kısmı görüntülenir. Daha yapılacak işlemler belirlenir. Dişlerin nasıl dizilmesi gerektiği, diş etlerinde yapılması gereken işlemler uygulanır. Gülüş tasarımı seanslar halinde, kalıcı bir şekilde ve kişinin beklentileri doğrultusunda gerçekleşir.

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri Nelerdir

Gülüş tasarımında tedavi yöntemi hastanın dudak ve diş yapısı doğrultusunda belirlenir. Doğru tedavi yönteminin seçilmesinin ardından gülüş tasarımı çeşidine karar verilir.

Gülüş Tasarımı Tedavi Fiyatları

Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen kişilerin uygulama ve gülüş tasarımı fiyatları hakkında detaylı bilgi için diş hekimleri ile görüşmesi gerekir.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum kaplama diğer diş kaplamalarında farklı olarak içeriğinde herhangi bir metal barındırmaz. Bu nedenle metale karşı alerjisi bulunan birçok hasta diş tedavisinde zirkonyum kaplama tercih eder.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum birçok diş kaplamasına göre ışığı geçirir. Işık geçirgen yapısı zirkonyum kaplamaların doğal görünmesini sağlar. Böylece dişler mat görünmeyip orijinal bir görüntü kazanır. Estetik açıdan şeffaf görüntüye sahip olması dişlerin doğal görünümünü olumlu etkiler.

Dolayısıyla zirkonyum kaplamalar diş etleri ile daha uyumlu bir şekilde tasarlanır. İçeriğinde metal barındırmaması diş eti hastalığını önler. Zirkonyum kaplama içeriğinde kullanılan kaliteli ve doğal malzemeler sayesinde beyaz renkli görünür. Ayrıca soğuk hassasiyeti bulunan kişilerde bu kaplamalar sayesinde daha sağlıklı diş yapısına sahip olurlar.

Zirkonyum Kaplama Kimler için Uygundur?

En çok tercih edilen diş kaplama çeşidinden biri olan zirkonyum kaplama rengini kaybetmiş diş kaplamalarına ve çarpık diş yapısına sahip kişilere uygulanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here