Paylaş

Ankara burun estetiği eskiden beri var olup hala insanların ilk yaptırdıkları estetik cerrahisidir. Sağlık sorunlarında tedavi yöntemi olmakla birlikte yüz şeklinize göre de burun estetiği yaptırabilirsiniz. Ankara burun estetiği yaptırmak istiyorsanız uzmanlar arasında işinin ehli ile görüşme yapmanızda fayda vardır.

Burun Estetiği Nasıl yapılır?

Bunun şekli, yüz özelliklerinin çekiciliğini büyük ölçüde belirler, orantılılıklarını ve güzelliğini etkiler. Açık şekilde olacağı gibi kapalı şekilde de ameliyat yapılmaktadır. Ankara burun estetiği ameliyat için de hangi yöntemle karar vereceğinizi kesinleştirmelisiniz.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

  • Orantısız yüz özelliklerine,
  • Belirgin bir kamburun varlığına
  • Geniş burun ucuna,

Burun solunumunun sorun yaşıyorsanız şayet bu gibi durumlarda burun estetiği ameliyatı olunmaktadır.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Rinoplasti ameliyatının (burun estetiği) süresi ortalama bir saatten iki saate kadardır. Ankara burun estetiği ameliyat süresi de aynı şekildedir. Bundan sonra hastanın doktor gözetiminde en az bir gün hastanede kalması gerekir. Burun ucunun cerrahi olarak düzeltilmesi ortalama bir saat sürer ve ayakta tedavi bazında lokal anestezi altında yapılır. Müdahaleden iki saat sonra hasta eve gidebilir.

Meme Büyütme Nedir?

Göğüs büyütme en yaygın plastik cerrahi prosedürlerinden biridir. Göğüs büyütme ameliyatı olmak istiyorsanız, Ankara meme büyütme ameliyatı yapan yerleri araştırma yapabilirsiniz. Uzman hekimler doğrultusunda hijyenik ortamda bu ameliyatı yapmanız da fayda vardır.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme yapmak için silikon yardımına ihtiyaç duyulur. Kaç cc silikon takılacağı ise sizin isteklerinize göre değişir. Meme büyütme ameliyatı ortalama 45-60 dakika arasında sürmektedir. Tutkal kullanarak görünmez dikişlerin benzersiz tekniği ile ameliyat olduğunuz gözükmemektedir. En iyi implantlar ve sarf malzemeleri kullanmaları konusunda hassas olmalısınız. Ankara meme büyütme ameliyatı yaptıracağınız yerde bunu sorgulatmalısınız.

Meme Büyütme Fiyatları

Her tedavinin işlemleri farklı olmaktadır. Meme büyütme ameliyatında hangi silikon ve bu silikonunun kendine ait modellerinde bile değişiklik olmaktadır. Ankara meme büyütme işlemleri yaptıracaksanız doktorunuz ile fiyat görüşmesi yapabilirsiniz.

Meme Küçültme Nasıl Olur?

Meme küçültme ameliyatı olmak için memedeki yağ bezlerinden alınması gerekir. Ameliyat masasına gitmeden önce hastanın birkaç önemli aşamadan geçmesi gerekir. Meme büyütmeye neyin yol açtığını belirleyecek, eylem planını anlatacak ve meme bezlerini küçültmek için doğru yöntemi seçecek bir cerrahla istişare etmesi gerekir.

Hastanın sağlık durumunun belirlendiği ve kontrendikasyonların tanımlandığı bir muayene halinde olması gerekir. Operasyon için hazırlıklar yapılmalıdır. Kötü alışkanlıklardan vazgeçmeyi, doğru beslenmeyi, bazı ilaçların kullanılmaması gibi durumlarda doktor ile görüşme yapması gerekir. Ankara meme küçültme ameliyat olacaksanız bunları uzman hekiminizle görüşebilirsiniz.

Ameliyattan sonra, meme bezlerinin azalmasının sonucunu etkileyebilecek eşit derecede önemli bir rehabilitasyon dönemi başlar. Bu nedenle, doktorun tüm reçete ve tavsiyelerine kesinlikle uymak gerekir.

Meme Küçültme Yöntemleri Nelerdir?

Yağ dokusunun büyümesi nedeniyle meme büyütülmüşse liposuction kullanılır. Cerrah, dudaklara, elmacık kemiklerine hacim kazandırmak, bacakları düzeltmek veya elleri gençleştirmek için kullanılabilen fazla yağları küçük delikler aracılığıyla özel bir alet yardımıyla çeker. Cerrah, yağın eşit ve simetrik olarak alınmasını sağlamalıdır.

Glandüler bileşenin hacmindeki bir artış nedeniyle meme büyümesi meydana geldiyse, başka bir teknik kullanılır ve bunun adı küçültme mamoplasti. Bu durumda, cilt delikleri yeterli değildir, cerrah dokuyu keserek tam teşekküllü bir erişim oluşturur. Bu erişim yoluyla gerekli miktarda glandüler doku çıkarılır ve kesi dikilir.

Göğüsler küçüldüğünde belirli bir miktar doku kaybı olur ve bu da göğüslerin sarkmasına katkıda bulunur. Bu nedenle meme küçültme ve dikleştirme neredeyse her zaman aynı anda yapılır ve bu sorundan kaçınılır. Hangi ilde olacağınızı kesinleştirmeniz gerekir. Ankara meme küçültme ameliyatı içinde intenet üzerinden araştırma yapmanız gerekir.

Meme Küçültme Fiyatları?

Meme küçültme fiyatı seçilen tekniğe, cerrahın deneyimine, kliniğin yetkisine, ek hizmetlere (anestezi, ayılma odasında kalma, kompresyon giysisi vb.) bağlıdır. Bu işlemlerden dolayı da fiyat konuşmak gerçeği yansıtmaz. Ankara meme küçültme ameliyatı olmak için fiyat konusunda da doktorunuzla görüşme sağlamanız gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here