Paylaş

Evde kan alma hizmetleri günümüzde önemli bir uygulamadır. Özellikle taşıması güç olan hastalar ile kronik rahatsızlığı bulunan bazı hastalar için son derece avantajlı bir çalışmadır. Sağlık kurumlarından gelen eğitimli ve deneyimli personeller hastadan kan öneklerini alıp hızlıca laboratuvar ortamına taşırlar. Böylece elde edilmek istenen tahlil ve tetkikler pratik bir şekilde elde edilir.

İlgili uzman doktora ve hastaya bildirilen tahlil sonuçları ve tetkikler neticesinde hastanın tedavisi aksatılmadan başarılı bir şekilde uygulanır. Bu nedenle evde kan alma hizmetleri her geçen gün önem kazanıyor ve insanlar bu uygulamadan en verimli şekilde yararlanıyor.

Evde Kan Alma Nedir?

Hasta ve yaşlılar yorulmadan bu kişilerin ayağına giden evde kan alma hizmetleri insanlara kolaylık sağlayan bir uygulamadır. Bu konforlu uygulama sayesinde insanlar sağlık durumlarını yakından takip etme şansına sahip olurlar. Hastalar veya hasta yakınları önceden belirledikleri sağlık kuruluşlarını arayarak randevu alırlar. Randevu saatinde gelen uzman hemşireler gerekli kan öneklerini alarak laboratuara taşırlar.

Evde Kan Alma Kimlere Uygulanır?

Evde kan alma hizmetleri daha çok yatağa bağımlı hastalara ve dışarı çıkmakta güçlük çeken yaşlılara sunulur. Çünkü bu tür hastaların hastaneye taşınması oldukça güçtür. Bu nedenle kolaylık ve konfor açısından evde kan alma hizmetleri günümüzde yaygın bir şekilde sunulur.

Evde Kan Alma Fiyatları

Uzman ekipler tarafından gerçekleştirilen evde kan alma fiyatları tercih edilen kliniğe göre değişkenlik gösterebilir. Çünkü her laboratuarın sunacağı hizmetler birbirinden farklılık göstereceğinden dolayı fiyatlarda farklılık gösterebilir.

Hormon Testi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Hormon testi kişinin vücudundan alınan kan veya idrar sıvısı üzerinde yapılan incelemelerdir. Böylece kişinin hastalığı ve var olan hastalıkların seyri gözlenebilir. Hormon testi ile kandaki bazı değerler ölçülür. Çünkü hormonlar vücuttaki birçok değeri düzenleyerek insanların sağlıklı bir hayat yaşamasını sağlar. Hormon testi fiyatları test türüne, sayısına ve amacına göre değişir.

Hormon Testi Neden İstenir?

İnsanları benzersiz kılan özelliklerden biri de hormonlardır. Bu kimyasal yapı kişinin sağlık durumuna ve çeşitli hastalıklara yön verir. Dolayısıyla hastalıkların tanılamasında ve doğru tedavi yöntemlerinin uygulanmasında hormon testleri büyük rol oynar. Bu kimyasal yapı ve özelliklerden dolayı hastalardan östrojen, testeron, kortizon, prolaktin, aldosteron, insülin, gibi testler istenir. Hormon testi fiyatları yapılan teste göre değişir.

Hormon Testi Fiyatları

Hormon testi fiyatları tercih ettiği özel laboratuarlara göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle hastaların bir kısmı devlet hastanelerinde ücretsiz hormon testi yaptırırken bir kısmı ise özel laboratuarları tercih eder.

Check Up Paketleri Nelerdir?

Günümüz insanlarının sağlıklarını yakından takip etmek ve hastalıkları önceden tespit etmek amacıyla check-up programları uygulanır. Bu programlar sayesinde yapılan tahlil ve değerlendirmeler sonucunda doğru tanımlamalar yapılır ve zamanında tedaviye başlanır. Var olan checkup programları içerisinde kansızlık taraması, tiroid ve hormon taramaları, kardiyak testi, kanser tarama testleri, romatizma testleri, hematoloji testleri, karaciğer profil testi, biyokimya tahliller gibi paketler bulunur. Check-up fiyatları programa göre değişir.

Check Up Her Sene Yaptırılmalı Mıdır?

Sağlığına önem veren kişiler için hazırlamam checkup programları sayesinde birçok kişi sağlık durumunu yakından takip edebilir. Kişinin ister bir sağlık sorunu bulunsun ister bulunmasın her yıl düzenli olarak check-up programlarından yararlanabilir. Her sene check-up yaptırmak büyük bir avantajdır. Bu nedenle check up fiyatları hakkında fikir sahibi olmak gerekir.

Check Up Paketleri Fiyatları

Check-up fiyatları tercih edilen programa ve içeriğindeki tahlil ve testlere göre değişkenlik gösterir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here