Paylaş

İlgi çeken bir buruna sahip olmak her bireyin istediği bir durum olurken burun estetiği ile bunu sağlamak mümkündür. Şekilsiz burunlar her zaman istenmez. Bu durumda da estetik yöntemleri ile soruna çözüm bulunmaya çalışılır. Bunun en etkili yolu ise burun estetiğidir.

Yapılan burun estetiği işlemi ile kişilerin burun şekli değişir. Hem görsel olarak güzellik oluşur hem de rahat nefes alamama sorunu varsa çözüm bulunmuş olur.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Şekilsiz, burun içinde kemik ya da et olup rahat nefes alınmaması gibi durumların görülmesi halinde burun estetiği ameliyatı yapılır. Bu ameliyat çok uzun sürmez. Ancak sonrasında çok dikkat ister. Bu ameliyatın yapılması sonrasında ise kişiler hem görsel olarak güzel burunlara sahip olur hem de rahat nefes alabilmeye başlarlar.

Burunda kemik eğriliği, çıkıntı ya da et olması durumunda özellikle gerekli olan bir tıbbi müdahale işlemidir. Bu yüzden yapılması için beklememek gerekir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Rinoplasti olarak bilinen burun estetiği ameliyatı, yapımı oldukça kolay olan bir süreçtir. Açık veya kapalı teknikler ile işlem yapılır. Yapılan kesi işlemleri ile burundaki kemik ve kıkırdak dokularına ulaşarak yeni bir form kazandırılır. Anestezi altında yapıldığı için hiçbir ağrı ya da sızı hissedilmez. Ancak bunu yapan doktorun bilgisinin ve becerisinin de bunda etkili olduğunu unutmamak gerekir. Burun estetiği işlemi için doktor araştırması yaparken burun estetiği fiyatları da araştırılması gerekenler arasında yer alır. Aksi halde maddi olarak sonradan zorda kalabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği kozmetik ya da tıbbi nedenler ile kadın veya erkek herkese uygulanabilir. Ancak bu işlemin yapılması için 18 yaşından büyük olunması şarttır. Cinsiyet ayrımı yapılmadan ameliyat işlemi yapılır. Ancak bununda tıbbi bir sorun olanlar için öncelikli olarak işlem yapılır.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği işlemi öncesinde burun estetiği fiyatları merkezden öğrenilmelidir. İşlemi yaptırmaya karar vermeniz halinde gerekli tahliller yapılır ve sonuca göre hazırlık aşamasına geçilir. Burun estetiği ameliyatından 2 hafta öncesi ağrı kesici ilaçlar kullanılmamalıdır. Bitkisel hiçbir ilaç ya da takviye alınmamalıdır. Bunun yanı sıra ameliyat öncesinde sigarayı kesinlikle bırakmanız gerekir. Aksi takdirde burun damarlarında sorun ortaya çıkabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı olan kişilerde genel olarak bazı ortak semptomlar görülebilir. Bunlar arasında yargı bozukluğu, zihin bulanıklığı, reaksiyon göstermede yavaşlık sayılabilir. Bunlar normaldir ve kısa süre içinde geçer. Burun estetiği ameliyatı sonrasında mutlaka yatıp dinlenmeniz tavsiye edilir. Özellikle araba kullanmamanız sizden istenir.

Birkaç gün ihtiyaçlarınızı gidermeniz için yanınızda bir refakatçinin size eşlik etmesi önemlidir. Pansumanlarınıza dikkat etmelisiniz. Zamanında ve özenli pansuman yapılması ameliyat sonrası süreçte çok büyük önem arz eder.

Burun Estetiği Fiyatları

Son zamanlarda gerek kozmetik amaçlı gerekse tıbbi gereklilik nedeni ile yapılan burun estetiği ameliyatı, uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Uygun fiyata ameliyatı yaptırmak için sağlığınızdan olmayınız. Bunun için işlem öncesinde detaylı bir araştırma yapmanız sizin için büyük önem taşır.

Yapılacak olan burun estetiği ameliyatı için temiz ve kurallara uygun olan bir yer olmasının yanı sıra fiyatlarının da uygun olması önemlidir. Ortalama olarak merkezlerde fiyatlar aynı olsa da araştırma yapıp kaliteli hizmetin en uyguna alınması daha mühimdir. Bunun için de burun estetiği fiyatları karşılaştırması yapmadan hiçbir merkez ya da doktor ile anlaşma yapmamanız önerilir.

https://www.ozanbalik.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here