Paylaş

Şekil bozukluğu olan kişiler tarafından en çok tercih edilen ameliyat çeşitleri arasında burun estetiği gelmektedir. Her zaman fark yaratan görünümleri ile birlikte tercih edilen burun operasyonları hem kısa sürede gerçekleşir hem de istenilen görünüme kavuşmak oldukça kolaydır. Her zaman birçok kişi tarafından tercih edilen burun estetiği fiyatları beklentileri karşılayan bir aralıktadır. Bu sebeple de tercih edilen fiyatlar dahilinde burun estetiği başarı ile birçok hastaya yapılmaktadır.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, kemik çıkıntısı olan veya burun kemeri gibi birçok sebebe dayanarak yaptırılan bir işlemdir. Gerçekleşen işlem, 20 dakikada bitebileceği gibi farklı süreler içerisinde de tamamlanabilir. Burun estetiği oldukça zor bir ameliyat olarak bilinse de aynı zamanda ağrılı bir süreci de beraberinde getirir. Birçok kişi tarafından tercih edilen estetik operasyonların başında gelen burun cerrahisi, farklı çeşitlerde konuları içerisinde kapsamaktadır.

Burun estetiği fiyatları en iyi şekilde uygun ölçülerde yapılarak tercih edilmeye devam eder. Bazı ameliyatlar kısa sürerken bazıları kemik alımı olması sebebi ile biraz daha uzun süreyi alabilir. Estetik ameliyatlar arasında en fazla yapılan burun ameliyatları, cerrahi alanda oldukça dikkat edilmesi gereken bir operasyondur.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Burun estetiği yapılabilmesi için kişide belirli durumların olması gerekir. Birçok etmen olabileceği gibi cilt, kemik ve kıkırdak dokuya zarar verilmeden yapılması oldukça önemlidir. Yapılacak burun operasyonlarında cerrahi konular arasında en önemlilerinden biridir. Bu sebeple de hastanın bulguları ve yapılma sebebi de dikkate alınmalıdır.

Burun şeklinde kıkırdak ve kemik dokuda değişim meydana gelmesini sağlayan bir cerrahi türü olarak belirir. Birçok kişi de meydana gelen solunum yetersizliği gibi pek çok hastalığın sebeplerinden biri olma ihtimali yüksektir. İlk önce dikkate alınması gereken şekilden çok solunum yolu rahatsızlıkları için komlikasyon oluşmadan çözümlenmelidir. Böylelikle başarılı geçen ameliyat ile birlikte istenile görünüme de kavuşma imkânı mevcuttur.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiği yöntemleri oldukça fazladır. Rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği, şekil bozukluklarına karşı veya kaza sonucu burunda meydana gelen hasar sonucu da yapılmaktadır. Birçok yöntemi olan rinoplasti ameliyatı hyalüronik asit ile de enjekte işlemi yapılır. Çeşidine göre değişim gösteren burun cerrahisi, kolay gibi görünse de birçok konuda zorlukları vardır. Burun estetiğinde yöntemler ise oldukça fazladır. Belirtilen yöntemler aşağıda yer almaktadır,

  • Yapısal ya da redüksiyon rinoplasti
  • Koruyucu rinoplasti
  • Tiprinoplasti

Yukarıda verilen yöntemler olmakla beraber, uygulanan yöntemleri içerir. Bu sebeple de önemli estetik yöntemleridir. Görünümde etkileyici olması sebebi ile beklentiyi karşılayan bir ameliyat uygulamalarıdır. Burun ameliyatı fiyatları konusunda da araştırma yapılarak karar verilmelidir.

Burun Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Fonksiyonel bozuklukları olan ve görünüm açısından kişinin kendini beğenmeme gibi durumlarında yapılmaktadır. Bu gibi durumlarda uygulama yapılabilir. Alerjik reaksiyona sahip bireylerin daha önce doktoruna söylemesi önemlidir. Burun ameliyatı fiyatları da önceden konuşulmalıdır.

Burun Ameliyatı Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Burun ameliyatı öncesi hazırlık yapılması oldukça önemlidir. Öncelikle kişinin duş alarak anti bakteriyel bir sabunla yüz ve el yıkanmalıdır. Çok sıcak yerde durulmaması önemlidir. Tansiyon arttırıcı etkenlerden uzak kalmak gerekir. İlaç kullanımı yapılmamalıdır. Aksi taktirde ameliyat sırasında bir komplikasyon oluşması beklenebilir. Burun ameliyatı fiyatları yapılan işlemlere göre farklılık gösterebilir.

Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?           

Burun ameliyatında dikkat edilmesi gereken detaylar aşağıda verilmiştir,

  • Öncelikle hasta ameliyat sonrası 48 saat dinlenmelidir.
  •  Ameliyat sonrasın da mutlak buz uygulanmalıdır. Buz şişliklere ve morlukları iyi gelecektir.
  • 2 kez krem uygulaması önemlidir
  • Günde 3-4 kez deniz suyu ile akması sağlanır.
  • 15 gün ağır kaldırılmaması önemlidir.

Belirtilen esaslar dikkate alınması ile birlikte ameliyat sonrası dikkat edilmelidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği birçok çeşide ayrılması sebebi ile de fiyatlarda fark göstermektedir. Bu durum sebebi ile burun estetiği fiyatları değişkenlik gösterir. Sterilize malzemeler ile birlikte alanında uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır.

Paylaş
Önceki İçerikBurun Estetiği!
Sonraki İçerikBurun Estetiği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here