Paylaş

Burun estetiği ile ilgili birçok yöntem sağlık teknolojinde ki gelişmeler ile çeşitlenmiş, riskleri, iyileşme süreleri ve işlem süreleri oldukça kısalmıştır. Yaklaşık on dakika süren lazer burun estetiği yöntemi olduğu gibi açık ya da kapalı uygulanan rinoplasti ameliyatları daha uzun zaman dilimlerini kapsayabilir.

Burun estetiği fiyatları araştırmalarında en büyük etkende uygulanacak yönteme ilişkindir. Düşük fiyatlara aldanmadan doğru ve güvenilir uzman tercihi yapmak, sağlık kurumunu iyi araştırmak da son derece önemlidir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Bunun fonksiyonelliğini etkiyecek et ya da kıkırdak oluşumlarının giderilmesi, kırık durumlarının tedavisi, uzun ve kemerli yapının değiştirilmesi ve yüze orantılanması gibi sebeplerle yapılan estetik cerrahi işleme rinoplasti adı verilir. Klasik olarak bilinen açık rinoplasti burun delikleri arasında açılan kesi sayesinde bunun iç yapısına girilmesi ve görülmeyen diğer kesi yoluyla gerekli işlemin yapılmasıdır.

Kapalı rinoplastide ise burun deliklerinden içeri girilerek oluşturulan kesi aracılığı ile işlemin yapılmasıdır. Bu klasik yöntemlere ilave olan farklı ameliyat yöntemleri ya da ameliyat yöntemi olmayan ancak burun estetiği için altenatif oluşturan lazer, piezo, tip plasti, sekonder burun estetiği gibi farklı uygulamalar da bulunmaktadır. Her bir uygulamanın işlem prosedürü, avantajı ve dezavantajı, kullanım yeri ve burun estetiği fiyatları farklıdır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği farklı preparat ve teknikler kullanarak gerek kesi atılmak gerek se kesi atılmaksızın bunun kemik, kıkırdak, kas dokuları ve kılcal damarları dikkate alınarak yapılan cerrahi bir işlemdir. Temel gereksinimi karşılamaya yönelik oluşturulan tedavi prosedürü uyarınca burun yapısında değişiklik oluşturulur. Doğru uzmanlar tarafından yapılması genel sağlığı korumak adına oldukça önemlidir. Doğru bir araştırma ile iyi bir hekim ve burun estetiği fiyatları uygun merkezler araştırılabilir.

Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği yaptırmak istiyorsunuz ancak uygun olup olmadığını merak ediyorsanız cevabını uzmanla yapılacak ön muayenede alabilirsiniz. Ancak genel olarak kadın ve erkek kemik gelişimini tamamlamış ve genel sağlık durumu risk teşkil etmeyen kişiler için burun estetiği uygulamaları yapılmakta.

Eğer kemerli ve uzun bir buruna sahipseniz, burun ucu düşük ise, yüzünüze göre bununuzun büyük olduğunu düşünüyorsanız, daha orantılı bir burun hayaliniz var ise plastik cerrahla burun estetiği üzerine görüşebilirsiniz. Burun estetiği fiyatları da operasyondan önce mutlaka görüşülmelidir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetiği ameliyatlarının zorunluğu olduğu durumlar nefes kanalını tıkayan et ve kıkırdak varlıkları ve bunlardan kaynaklı fonksiyon bozukluğu ve travma durumlarıdır.

Bu zorunlu durumlar dışında sadece estetik olarak farklı beklentileri olan kişilerin, burunlarını yeniden yapılandırmak ve ihtiyaç duydukları müdahaleler hakkında uzmanla görüşmeleri, operasyon sonrası elde edecekleri görünüşlerine ilişkin yapılacak modellemeye onay vermeleri gerekir.

Kemerli burun yapısının giderilmesi ve burun ucunun kaldırılması ve yüze, alın çeneye uygun simetride burun şekillendirilmesi en çok yapılan durumlardır.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği öncesinde seçilen işlem yöntemine göre farklılıklar oluştuğundan dikkat edilmesi gereken durumlarda farklıdır. Ancak Klasik rinoplasti ameliyatlarında 8 saatlik bir açlık süresinin olması, hastanın işlemden yaklaşık bir ay öncesi ve sonrası için alkol, sigara, doğum kontrol hapı, kan sulandırıcı, vitamin ve beslenme takviyeleri gibi hali hazırda kullanılan maddelerin bırakılması gereklidir. Stressiz, iyi alınan uyku ve dinlenmiş bir vücut ile ameliyata girmek de önemlidir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenlerin başında burunu ve başı korumak, ani hareketlerden kaçınmak ve istirahat etmek olacaktır. Bazı basit ve ameliyat sayılmayan estetik yöntemlerin sonrasında hayat akışına devam etmek mümkündür.

Ancak burun ameliyatları sonrasında üç günlük bir nekahet süresi olmalı, buz uygulaması ile şişlikler rahatlatılmalı, dikiş ve tampon temizliği uzmanın tarifi doğrultusunda yapılmalıdır. Buruna ellenmemeli, peçete vs. sokulmamalı, ilk iki ay güneşten kaçınılmalı be burun şeklinin oturması için gözlük kullanılmamalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Rinoplasti ameliyatlarının uygulayıcı hekimi ve uygulama yeri, kişi gereksinimleri doğrultusunda fiyat aralıkları farklıdır. Aşırı ucuz ya da pahalı fiyatlara aldanmadan yerinden bilgi almak en doğrusu olacaktır. Yapılacak müdahaleye göre burun estetiği fiyatları farklılık gösterebilir.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here