Paylaş

İnsanların görünüm olarak en önemli organlarından birisi olan burun yapısının düzeltilmesi için burun estetiği yöntemleri kullanılır. Bu yöntemler ile birlikte hastaların burun yapısında ortaya çıkan sorunlar giderilerek hem daha iyi bir görünüm hem de nefes alıp verme aşamasında görülen sıkıntılar giderilmiş olur.

Burun Estetiği Nedir?

Burun eğriliği burun kemeri sorunları ya da başka sorunların giderilmesi aşamasında kullanılan burun estetiği yöntemleri ile birlikte daha iyi bir görünüm elde edilir. Aynı zamanda burun ucu düzeltme gibi daha çok amaca yönelik estetik yöntemler de vardır. Günümüzde bu yöntemlerin uygulanması ile birlikte estetik olarak beklentileri karşılayan çözümler temin edilmiş olur.

Ülkemizde hizmet veren estetik merkezlerinin uygulamaları ile birlikte insanların ihtiyaç duyduğu görünüm sorunları giderilmiş olur. Açık ya da kapalı yöntemler ile gerçekleştirilen bu işlemler ile birlikte burun dolgu yöntemleri de hayat bulur. Sonuç olarak hastaların burun yapısı ile ilgili sorunları plastik cerrahi ve estetik yöntemleri ile giderilmiş olur.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Hastanın beklentilerine ve durumuna bağlı olarak burun estetiği yöntemleri değişiklik gösterir. Günümüzde estetik yöntemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında iki farklı yöntem öne çıkar. Açık yöntemin yanında kapalı yöntem ile de hastaların burun estetik çözümleri temin edilir. Aynı zamanda hastaların iyileşme süreleri ve şekil alma konusunda başarılı yeni yöntemler mevcuttur.

Burun yapısı yüz hatlarının belirgin bir şekilde ortaya konulması aşamasında ön plana çıkar. Bu nedenle de burun estetik yöntemlerinin yüz güzelliği için ayrı bir önemi olduğu bilinir.

Söz konusu yöntemler ile birlikte burun yapısından hoşlanmayan ve burun yapısı nedeni ile soluk alıp vermekte zorlanan kişilerin kolay bir şekilde nefes alıp vermesi temin edilmiş olur.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Hastanın durumuna bağlı olarak farklı estetik yöntemler tercih edilir. Bazı hastalarda açık ameliyat yapılarak hastaya burun üst derisi içerisinden müdahale edilir. Bazı hastalarda ise burun iç kısmından yapılan kapalı ameliyat teknikleri ile çözüm üretilir.

Günümüzde bu yöntemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında genellikle anestezi teknikleri uygulanarak hizmet verilir. Aynı zamanda hastaların beklentilerini karşılayan burun estetiği fiyatları ile hastaların tedavisinde daha makul fiyatlar geçerli olur.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun ucu estetik yöntemleri, burun dikleştirme operasyonları ya da açık yöntemler gibi birçok farklı yöntemler bulunur. Bunların dışında çeşitli dolgu malzemeleri de yine bu aşamada tercih edilebilir. Sonuç olarak hastanın beklentilerini karşılayan çözümler için hastanın durumuna bağlı yöntemlerin ön plana çıktığı görülür.

Günümüzde kullanılan birçok farklı yöntem aynı zamanda hastanın tedavisi ile ilgili doğrudan ilintilidir. Ameliyatlarda genellikle genel anestezi uygulanmakla birlikte bazı teknikler lokal anestezi ile de sonuç vermektedir. 2 ile 4 saat arasında değişen işlem süreleri ile hastanın ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastaların en önemli merak ettiği hususların başında ameliyat sonrası süreç gelmektedir. Genellikle hastaların ameliyat sonrasında burun yapısının tam olarak oturması için silikon bazlı tampon kullandığı görülür. Bunun yanında burun estetiği fiyatları makul seviyelerde olduğu için günümüzde birçok insan güzelleşmek için bu yöntemlerden yararlanır.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Sağlık merkezlerinin niteliğine ve hastanın beklentilerine göre değişen fiyatlar vardır. Aynı zamanda tekniklerin daha kolay uygulanabilir olması ve yöntemlerin yaygınlaşması ile birlikte fiyatlarda önemli bir gerileme meydana gelmiştir.

Siz de burun yapısının düzeltilmesi için hastanelerden ve estetik merkezlerinden burun estetiği fiyatları hakkında bilgi alarak hizmet alabilirsiniz.

https://estevienclinic.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here