Paylaş

Sağlık alanında yaşanan teknolojik gelişmeler kullanılan cihazların önemini arttırmıştır. Günümüzde pek çok hastalığın teşhis edilmesinde kullanılan görüntüleme sistemlerinden biri de açık emar çekimidir. Güvenilir ve konforlu bir ortam sağlayan açık emar çekimlerinde hastalar daha az gürültülü ortamlarda maruz kalırlar. Ferah ortamlarda yapılan görüntüleme işlemleri sonucunda elde edilen sonuçlar rapor haline getirilir.

Açık Emar Cihazı

Açık emar kapalı alan fobisi bulunan kişiler için önemli bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğrultuda uzman hekimler gözetiminde kullanılan açık emar cihazları ile her türlü hastalık erken dönemde teşhis edilerek doğru tedavi yöntemleri ile müdahale edilir.

Radyo dalgalarının kullanıldığı açık emar çekimlerinde vücudun bazı bölgelerinde görüntüleme alınır. Alınan görüntüler doğrultusunda hastanın sağlık durumu hakkında detaylı bilgi sahibi olunur. Geliştirilmiş bir teknoloji olan açık emar çocuklar, yaşlılar ve kapalı alan fobisi bulunan kişiler için büyük bir avantajdır.

Açık Emar Fiyatları?

Açık emar fiyatları tercih edilen hastanenin hizmetleri, doktorun deneyimi ve çekim işleminin gerçekleşeceği alanın yapısı doğrultusunda belirlenir.

Rahim Filmi Nasıl Yapılır?

Teknolojik cihazlar sayesinde günümüzde hastalardan her türlü görüntüleme işlemi kolayca alınabiliyor. Rahim filmi kadınlardan istenir ve işlem sırasında kadınlar jinekolojik muayene pozisyonunu alarak sedyeye uzanırlar.

Uzman doktorlar gözetiminde öncelikle rahim içerisine bir sıvı gönderilir ve daha sonra elde edilmek istenen net görüntüler bilgisayar ortamına aktarılarak hastanın sağlık durumu rapor haline getirilir.

 Böylece rahimle ilgili yaşanan herhangi bir sorun kısa sürede tespit edilerek en doğru tedavi yöntemleri ile hasta sağlığına kavuşur. Rahim filmi ücreti hastanenin özel ya da devlet kurumu olması halinde farklılık gösterir.

Anestezili Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Hsg filmi çoğu görüntüleme merkezinde anestezili bir şekilde uygulandığı için hastalar herhangi bir ağrı hissetmezler. Öncelikle rahim ağzına plastik şeklinde spekulum cihazı yerleştirilir ve basınçlı bir şekilde kontrast adı verilen madde gönderilir. Bu madde kanal ve tüplerde ilerlerken tüm tıkanıklığı açarak mukosları temizler.

Rahim Filmi Fiyatları

Her yıl olduğu gibi 2021 yılında da rahim filmi ücreti tercih edilen özel kliniğe göre farklılık gösterebilir. Dolayısıyla hastaların gidecekleri sağlık kuruluşu hakkında fikir sahibi olmaları gerekir.

HSG Filmi Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Tıp dilinde histerosalpingografi olarak bilinen rahim filmi detaylı bir görüntüleme işlemidir. Bu işlem en çok sık sık düşük yapan, çocuk sahibi olmak isteyen ve birtakım hastalıkların tespitinde bayanlara uygulanır. Özellikle çocuk sahibi olmayı engelleyecek kistler, miyomlar ve yapışıklıklar HSG filmi ile tespit edilir.

Güvenilir ve konforlu bir uygulama olan rahim filmi çekimi sonrasında hasta günlük yaşantısına devam edebilir.

HSG Filmi Neden İstenir?

Kadınların yaşadıkları bazı sağlık sorunları ve şikayetleri doğrultusunda rahim filmi hastalardan talep edilir. Filmin hastadan istenilme sebebi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu nedenle rahim filmi daha çok kısırlık tespitinde ve tedavisinde kullanılır. Geliştirilmiş görüntüleme cihazları yardımı ile rahim boşluğu net bir şekilde görüntülenir ve doğru tanımlamalar yapılır.

Hsg filmi, tekrarlayan düşüklerde ve hamile kalmak isteyen bayanlardan da talep edilir. Ayrıca tüp bebek tedavisi öncesinde de rahim filmi çekilir. Bunun dışında rahim kanseri tanılanmasında da rahim filmi tercih edilir.

HSG Filmi Fiyatları

Özel görüntüleme merkezlerinde rahim filmi ücreti çekim işlemleri sırasında sunulan ek işlemler doğrultusunda belirlenir. Bu nedenle rahim filmi çektirmek isteyen hastaların fiyatları hakkında bilgilendirilmesi gerekir. Devlet hastanelerinde ise rahim filmi ücreti hastalardan alınmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here