Paylaş

Görüntüleme tekniklerinden birisi olan açık emar özellikle kapalı alan fobisi yaşayan kişiler için ideal bir çözümdür. Bunun yanında daha rahat ve konforlu bir görüntüleme almak isteyen hastalarda ve aynı zamanda kapalı sisteme göre aşırı kilolu olan kişilerde kullanılan bir yöntemdir. Söz konusu yöntemin kullanılması ile birlikte çeşitli hastalıkların teşhisi daha kolay olur.

Açık Emar Nedir?

Kapalı emar sistemine göre artıları bulunan açık emar sisteminde söz konusu filmlerin çekilmesi aşamasında yarı açık bir sistem kullanılır. Bu sistem ile birlikte hastaların görüntü alırken yaşadıkları korkunun önüne geçilmiş olur. Bunun yanında daha az gürültülü olması da yine hastaların beklentilerini karşılamak açısından önemlidir. Günümüzde bu nedenlerden dolayı giderek daha yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.

Açık Emar Fiyatları

Fiyat olarak bakıldığında açık emar fiyatları hastaların tercihlerine göre uygundur. Aynı zamanda açık emar kullanımı ile birlikte hastalar daha hızlı sonuç alabilirler. Bu nedenle daha sık karşımıza çıkan bu emar sistemi ile birlikte hastaların görüntü alması aşamasında beklentiler karşılanmış olur. Günümüzde bu nedenlerden dolayı tercih edilen bu yöntem sayesinde hastaların görüntü alırken ihtiyaçları karşılanmış olur.

HSG Filmi Nasıl Çekilir?

Rahim ağzının görüntülenmesi için tercih edilen bir yöntem olan hsg filmi ile birlikte hastaların rahim içinden net görüntü alması mümkündür. Kullanım şekli olarak rahim içerisinde kateter yardımı ile gönderilen boru vasıtası ile görüntü alınması sağlanır. Bunun yanında film çekmek aşamasında çeşitli sıvılar ile görüntü alınması sağlanır. Bu nedenlerden dolayı rahim içi hastalıkların ortaya çıkarılması için tercih edilen bir yöntemdir.

HSG Filmi Kullanım Alanları

Hastalarda kullanılan hsg filmi sayesinde kısırlık tedavisi gören hastaların tüplerinde ortaya çıkan durumlar görüntülenir. Genellikle kısırlık sorunlarında tüplerin rahim içerisinde durumlarının tespit edilmesi gerekir.

Bu nedenlerden dolayı HSG filmi yöntemi sıklıkla kullanılarak çözüm aranır. Hızlı sonuç alınması ve kısırlık için uygun tedavinin ortaya konulmasında dikkat çeken bir görüntüleme yöntemidir.

Antikor Testi Nedir?

Hastalarda vücudun belirli patojenlere karşı antijen üretip üretmediğini bilmek için antikor testi kullanılır. Günümüzde bu testin kullanımı ile birlikte hastaların görüntüleme imkânlarının tam olarak yerine getirilmesi mümkün olur.

Aynı zamanda bu yöntemin kullanılması ile birlikte hastalarda tedavilerin etkin bir şekilde sağlanması ve çeşitli hastalıkları geçirip geçirmediğinin anlaşılması mümkündür. Son zamanlarda yaygın olarak anti virüs tespiti için kullanılan bu yöntem ile birlikte vücut savunma mekanizmasının çalışıp çalışmadığı da doğru bir şekilde ortaya konulur.

Antikor Testi Kimlere Uygulanır?

Vücudunda virüs ya da bakteri bulunup bulunmadığına anlamak için antikor testi uygulanır. Bu test sayesinde özellikle bulaşıcı hastalıkların yayılmasının kontrol altına alınması temin edilir. Bu nedenle hızlı bir şekilde tespit çalışmalarında başarılı sonuçlar verir.

Günümüzde virüslerin yaygın bir şekilde hastalıklara neden olması için virüslerin kanda tespiti yerine vücudun virüse karşı antikor üretip üretmediğini anlamak için bu test gerçekleştirilir.

Antikor Testi Neden İstenir?

Kişide hastalık durumu olmasında değil aynı zamanda kişinin bu hastalığı geçirip geçirmediğini anlamak için de yine antikor testi kullanılır. Günümüzde bu test sayesinde kişinin kanında hastalığa neden olan virüslere karşı antikorların varlığı tespit edildiğinden dolayı hastalıkların yayılması aşamasında ön plana çıkan bir yöntemdir.

Bulaşıcı hastalıkların izlenmesi tespiti ve önlenmesi aşamasında kullanılan bu testler aynı zamanda insanların hastalığa karşı ne kadar dirençli olduğunu tespit etmek için kullanılır. Bu nedenle son yıllarda tercih edilen bir yöntem olan antikor testi için sağlık merkezlerinden bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here