Ana Sayfa Magazin Sigortasız İşçi Çalıştırmakla Suçlanan Murat Boz Davayı Kaybederse Yüklü Miktarda Tazminat Ödeyecek

Sigortasız İşçi Çalıştırmakla Suçlanan Murat Boz Davayı Kaybederse Yüklü Miktarda Tazminat Ödeyecek

Murat Boz hakkında yıllardır yanında çalıştırdığı işçilerine sigorta yapmamaktan dolayı suç duyurusunda bulunuldu. Eğer Murat Boz davayı kaybederse yüklü miktarda tazminat ödeyecek.

744
0
Paylaş

Herhangi bir işletmeci ya da iş veren yanında çalışan personelin ve işçisinin sigortasını yapmakla mükelleftir. Kanunun işçilerin hakkını korumak için böyle bir yasa koyması, işçinin madur durumda kalmaması için atılan büyük adımdır. 

Dünyanın neresinde olunursa olunsun dil, din ırk farketmeksizin her insanın hayatı kıymetli ve özeldir. Hiçbir işçi sağlık ve hayat güvencesi olarak sigortadan mahrum edilemez. İşçilerin bu haklardan mahrum edilmesi iş vereni kanunla karşı karşıya getirerek maddi yükümlülüklerle cezası kesilir.

Türk pop müziğinin önde gelen isimlerinden Murat Boz, yanında çalıştırdığı işçilerin sigortasını yatırmadığından dolayı mahkemelik oldu. Sosyal medya Murat Boz’un yanında çalıştırdığı dansçıların sigortasını yapmadığından dolayı çarkalanıyor.

Murat Boz’un yıllardır yanında çalışan kareografi ve dansçısı, Murat Boz’u sigortalarını yapmamaktadan dolayı mahkemeye verdi. Murat Boz 2007’den beri yanında çalışan iki işçisine sigorta yapmamıştır. Dansçıların suç duyurusunda bulunmasından sonra ünlü popçunun başı mahkeme ile derde girmiştir.

Murat Boz’un kareografi Ceren Yılmaz ve dansçısı Mertkan Tapan, Murat Boz’u sigortalarını yapmamakla itam ederek Avukat Alpertunga suç duyurusunda bulundu. 2007 ve 2009’dan bu yana işçilerini yanında belirli bir ücret karşılığında çalıştığı iddiaları ile suç duyurusunda bulunuldu. 

Alpertunga, davalının Sosyal Güvenlil Kurumu’na vermesi gereken belgeler verilmemiş, belli bir ücret karşılığında yanında işçi çalıştırmış diyerek savcılığa başvurdu. Dansçılarının Murat Boz’un yanında çalıştıklarına dair fotoğraf ve videolar delil olarak dosyaya eklenmiştir. Murat Boz ise bu durumun yalan olduğunu söyleyerek suç duyurusuna itiraz etmiş ve karşı dava hakkını kullanmıştır. 

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne başvuru yaparak bu ithamı kabul etmediğini beyan etmiştir. Mahkeme kararının ne olacağı bilinmemektedir. Ancak Murat Boz suçlu bulunursa yüklü bir miktarda tazminat ödeyeceği sosyal medyada konuşulmaktadır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here