Ana Sayfa Magazin Ekranların tanınan ismi Erhan Çelik’in tutuklanacağı iddiası yankılanıyor!

Ekranların tanınan ismi Erhan Çelik’in tutuklanacağı iddiası yankılanıyor!

TRT 1 canlı yayınında istifa eden, ekranların tanınan ismi Erhan Çelik'in tutuklanacağı iddiası yankılanıyor. İşte o iddianın kaynağı ve detayları.

593
0
Paylaş

TRT 1 ana haber spikeri Erhan Çelik kısa bir süre önce görevinden canlı yayında istifa etmişti. Şimdi de Çelik’in mahkemenin verdiği uzaklaştırma cezasına uymadığı için hapis cezasıyla karşı karşıya olacağı iddia ediliyor.

Çelik Gülben Ergen’e şiddet uyguladığı sebebiyle mahkeme tarafından uzaklaştırma cezası almıştı. Şimdilerde ise Çelik’e bir dava daha açıldığı ifade edildi. Ünlü ana haber spikeriyle Türk müziğinin önemli isimlerinden Gülben Ergen 2 yıl boyunca birlikte olmuşlardı. Ancak daha sonra ikili arsındaki birliktelik bir anda sona erdi.

ÇELİK’E ŞİDDET VE HAKARETTEN DAVA AÇILMIŞTI

Gülben Erken, eski eşi Erhan Çelik hakkında şiddet ve hakaret davası açmıştı. Bu iddiayla açılan dava sonucunda ünlü sunucuya 3 ay uzaklaştırma cezası verilmiştir.

Mahkeme kararıyla Erhan Çelik’in, Gülben Ergen’e, çocuklarına ve çocukların okullarına 50 metreden fazla yaklaşamayacağı öğrenilmişti. Ayrıca Çelik’in Ergen’e hiçbir şekilde tehditkar davranışlarda bulunmayacağı ve telefon edemeyeceği ifade edildi.

GÜLBEN ERGEN, ERHAN ÇELİK’E BİR DAVA DAHA AÇTI

Ünlü şarkıcı, Erhan Çelik’in yasaklara uymadığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu Savcılığına başvurdu. Ergen, eski eşinin kurallara uymadığı için hapis cezasına çarptırılması gerektiğini ifade etti.

ERHAN ÇELİK TRT 1 İSTİFA KONUŞMASI

Ünlü ana haber spikeri, Ana haber bülteni canlı yayınında TRT’den resmen istifa ettiğini açıklamıştı. İzleyicilerine veda eden Çelik’e sosyal medyadan destek yağdı. Çelik istifasında, başta genel müdürü İbrahim Eren’e teşekkür ederek başladı. Çelik, TRT camiasına teşekkürlerini sundu ve bir kan değişiminin gerekliliğinden söz etti. İstifanın bütün herkes için hayırlı olmasını dileyen ana haber spikeri, istifasını eski eşi Gülben Ergen’e bağladı. Konuşma engelinin ortadan kalktığını belirten ünlü sunucu, delilleri yargıyla paylaşacağını ifade etmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here