Ana Sayfa Magazin Bisseksüel olduğunu itiraf eden yazar Elif Şafak gündeme oturdu

Bisseksüel olduğunu itiraf eden yazar Elif Şafak gündeme oturdu

Ülkemizin çok okunan yazarlarında biri olan Elif Şafak yaptığı bir açıklama ile gündemde. Bisseksüel olduğunu itiraf eden yazar gündeme oturdu

646
0
Paylaş

25 Ekim 1971’de STazburg’da dünyaya gelen Elif Şafak ‘ın doğumundan  kısa bir süre sonra anne va babası boşanmışlar ve Elif Şafak annesi tarfından büyütülmüştü.Soyadı olarak annesinin adını kullanan yazar yurt içi ve yurt dışında ilk ve otr öğrenimlerini bitirdikten sonra, ODtÜ Uluslararası İlişkiler Bölümüne girdi ve burayıda başarı ile tamamladı.Aynı Üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümünde yüksek lisans yaptı.ODTÜ siyaset Bilimi Bölümünde doktorasını da yapan Elif Şafak’ın Doktora konusu “Türk modenleşmesinin kadın Prototipleri ve Marjinaliteye Tahammül Sınırları”başlığı taşıyordu. Elif Şafak aynı zamanda islamiyet, kadın ve mistisizm hakkında hazırladığı yüksek lisans tezi ile Sosyal Bilimler Deneği tarafından ödüllendirildi.

Bir çok üniversitede ders veren Elif Şafak birçok da kitap yazmıştır.Bunları;Kem Gözlere Anadolu,Pinhan, Şehrin Aynaları, Mahrem, Bit Palas, Araf, Beşpeşe, Med Cezir, Baba vs Piç, Siyah Süt,Aşk,Kağıt Helva, Firarperest, İskender,Şemspare, Ustam ve Ben, Havva’nın ÜÇ Kızı diye sıralayabiliriz.

Elif Şafak şu günlerde kitapları ile değil yaptığı bir açıklama ile gündemin konusu oldu.

2006 yılında FETÖ’cü Eyüp Can Sağlık ile evlenen ve şimdilerde İngiltere’de kaçak bir hayat yaşayan ünlü yazar yapılan bir canlı yayında bisseksüel olduğunu açıkladı.Elif Şafak yüzlerce dinleyicinin karşısında ,kadınlardanda hoşlanıyorum yani bisseksüelim dedi.Ama bunu hiçbir zaman kamusal alanda söyleme cesareti bulamadığını da söyledi.

Daha öncede ülkemizde gerek yazdıkları ve yaşadıkları ile zaman zaman eşeltiri konusu olan Elif Şafak ; biz yazarlar tabiki önce hikaye peşinde koşarız ama kendi sessizliğimiz suskunluğumuzlada ilgiliyiz diyerek,  en çok azınlık haklarını konuştuğunu ve yazdığını beliirtti.

Kendi ile ilgili düşüncelerini ve itiraflarını arkasından  gelecek konuşmalar, alay nefret, konusu olmaktan korktuğu için hiçbir zaman açıklayamadığını fakat hiç kimsenin durum ne kadar karmaşık olursa olsun sessiz kalmaması gerektiğine inandığın ıda  vurgulayan  ünlü yazar , iİşte bu düşünce ile hareket etti ve  yıllarca kendine sakladığı bisseksüel olduğu gerçeğini  itiraf etmiş oldu..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here