Ana Sayfa Kamu Personel Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımında Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor

Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımında Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor

Deniz, Hava ve Kara Komutanlığı'nda sözleşmeli er olarak görev yapmayı isteyen vatandaşlar için başvuru süreci tamamlanmak üzere. İşte Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er alımında aranan şartlar.

653
0
Paylaş

Her yıl Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapmak isteyen sayı artış göstermektedir. Başvuruların tamamlanmasına kısa bir süre kala uzman erbaş alımlarına başvuru yapacak kişilerde aranan şartlar ile ilgili bütün detaylara yer vereceğiz.

UZMAN ERBAŞ ALIMLARINDA ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Başvuruda bulunacak kişilerin, T.C. vatandaşı olması aranan en temel şarttır. Erkek uzman erbaş adaylarının lise ve dengi okuldan mezun olması gerekmektedir. Bu öğrenim yurtdışında da tamamlanmış olması aranan şartlar arasındadır.

Askerliğini erbaş veya er olarak yapan kişilerin 3 yıldan fazla süre geçmeden başvuruda bulunması gerekmektedir. Bunun yanında başvuruda bulunacak kişilerin askeri okullarla ilişkisi kesilmemiş ve uzman jandarma veya erbaş olarak görev yapmamış olması gerekiyor. Sözleşmeli erbaş ve Er kanunu hükümlerine göre kendi kusurları olmadan feshedilenler başvuruda bulunabilmektedir.

Milli unsurları tehdit edici yapılara üye olmamış ve örgütlerle ilişkisi olmayan 26 yaşından gün almammış olanlar başvuru yapabilmektedir.

SÖZLEŞMELİ ER BAŞVURULARI ŞARTLARI NELERDİR?

Sözleşmeli Er başvuruları için aranan şartlarda öncelikle adayların T.C. vatandaşı olması ve 25 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Adayların en az ilköğretim mezunu olması ve askerliğe başlamamış olması aranan şartlardandır. TSK’da herhangi bir sebepten dolayı ilişiği kesilenler de sözleşmeli er olarak bu kudretli görevi üstlenebilmektedir. Boy ve kilo standardına uygun olan kişiler 30 Eylül 2017 tarihine kadar başvuru yapabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here