Ana Sayfa Kamu Personel Türkiye Şeker Fabrikalarından Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı Yayınlandı

Türkiye Şeker Fabrikalarından Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı Yayınlandı

Türkiye Şeker Fabrikaları işçi alımına gidiyor. Eski hükümlü işçi alımlarının detayları haberimizde.

747
0
Paylaş

Ülkemizde istihdam yaratmak ve gerekli ihtiyaçları kurumların sağlaması için çalışmalar devam ediyor. 

Son olarak da ülkemizin en büyük fabrika birliklerinden olan Türkiye Şeker Fabrikaları işçi alımına gidileceğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre detaylar şu şekilde ; 

– Daimi kadroya alınacak kişi sayısı 4 olarak belirlenmiş durumda.

– Başvurular için aranan şartlardan birincisi Meslek Liselerinin Metal, Elektrik veya Elektronik bölümlerinden mezun olmak.

– Başvuracak kişilerin sağlık koşullarının çalışmak için uygun olması gerekmektedir. Bu yüzden de işe alımdan önce gerekli sağlık raporları başvuracak kişilerden kurum tarafından istenmektedir.

– Eleman alımı Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak. (İŞKUR)

-Kamu kurum ve kuruluşlarının daimi işgücü taleplerine yapılan başvurularla ilgili yazışmalarda kişilerin yazışma adreslerindeki Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır. 

-Sözlü sınav eleman alımı yapılacağı fabrikalarda yapılacak olup sınav tarihi sınava katılacak adayların açıklanması sırasında duyurulacaktır. 

– İşe alınacak elemanlar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında işe alınacak ve kendileriyle belirsiz süreli iş sözleşmesi imzalanacaktır. 

-KPSS’den en az 60 puan almak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN ? 

Yapılan açıklama ile birlikte başvurular 2 Ekim 2017 tarihinde başlayacak. Başvuracak kişiler daha detaylı bilgilere bulundakları illerdeki İŞKUR ‘lardan ulaşabilirler. İş ilanı İŞKUR web sitesinden yayınlandıktan 10 gün sonra başvuruya hazır olacaktır.

Ankara Şeker Fabrikasına 1 (Bir), Çarşamba Şeker Fabrikasına 1 (Bir) ve Kars Şeker Fabrikasına 2 (İki) olmak üzere toplam 4 (Dört) Daimi İşçi alınacaktır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here