Ana Sayfa Kamu Personel Terör Nedeni ile Mağdur Olanlar Yaş Sınırı Olmadan Kamuda İstihdam Edilecek

Terör Nedeni ile Mağdur Olanlar Yaş Sınırı Olmadan Kamuda İstihdam Edilecek

FETÖ darbe girişimi sonrasında terör nedeni ile mağdur olanlar için bir yaş sınırı uygulanmaksızın kamuda istihdam sağlanacak!

694
0
Paylaş

15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye tarihi için oldukça kritik bir gece olarak kayıtlar altına alındı. Bu tarihte, Türkiye’de devlet içerisinde paralel bir yapılanma oluşturarak, devlet kurumlarında kendi örgütlenmelerini oluşturan Fetullah Gülen Cemaati, darbe girişimine kalkışmıştı ve ülke genelinde örgütlediği askeri gücü de arkasına alarak korkunç bir hamle gerçekleştirdi. Devletin ve milletin bütünlüğüne yönelik yapılan bu darbe girişimi esnasında milli iradeyi korumak üzere sokağa dökülen vatandaşlar ise burada büyük bir mücadele verdiler. Bu mücadele kapsamında ise birçok vatandaşımız yapılan saldırılarda hayatını kaybetmiş ve bazıları ise gazi olmuştur. Bu anlamda da darbe girişimi gecesinde hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve gazi olan vatandaşlara devlet tarafından çeşitli destekler sağlanmaya başlamıştır. Bunlardan bir yenisi ise terör mağdurlarına sınav şartsız ve yaş sınırı olmaksızın kamuda iş sağlanması olacak. 

BİRÇOK KİŞİYİ YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR

Hükümetin TBMM’ye sunduğu 130 maddeden oluşan ekoonmi paketi kapsamında gazilerin memur olmalarının önü açılıyor ve herhangi bir yaş şartı aranmaksızın devlet kurumlarında bu kişilere iş imkanı sağlanacak. Bugün bir devlet kurumunda çalışıyor olmanın avantajlarından faydalanabilecek olan terör mağdurlarına sunulan istihdam ile birlikte birçok darbe mağduru da hayatını kolaylaştıracak özel bir imkana sahip olacak. Hazırlanan paketteki istihdam çalışmasının önemli bir yönü ise bir yaş sınırının bulunmaması oldu. Paket içerisinde ayrıca genç girişimcilere çok özel finansal fon kaynağı sağlanacak ve üniversite yurtlarında dört yıl kalma sınırı da kaldırılacak. Ayrıca paketteki bir ekonomi düzenlemesi ile hastane ve okullar su faturası da ödemeyecekler. Fatih Projesi ile ilgili olarak da düzenlemelerin yer aldığı pakette, vergi istisnaları da yer aldı. Bu kapsamda Fatih Projesi dahilinde ithalat ve mal-hizmet alımı ile ilgili olarak vergilendirmelerde istisnalar yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here