Ana Sayfa Kamu Personel TEİAŞ Personelinin GYS ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişikliği Resmi Gazetede Yayınlandı

TEİAŞ Personelinin GYS ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişikliği Resmi Gazetede Yayınlandı

Yayınlanan 29 Eylül tarihli Resmi Gazete ile birlikte TEİAŞ'ta personellerin görevde yükselme ve ünvan değişikliği yönetmeliğinde bir takım değişiklikler yapıldı.

851
0
Paylaş

Türkiye’de devlete bağlı kurumlar ve kanunen hukuksal anlamda düzenlemeye tabii tutulan özel kuruluşların yapısal özelliklerinde bir değişiklik yapıldığında, bu değişiklikler Resmi Gazete ile vatandaşlara ilan edilmektedir. Bu anlamda Resmi Gazete, devlete bağlı bulunan her türlü konunun kamu oyuna duyurulduğu bir yayındır. Günlük olarak yayınlanan Resmi Gazete’de birçok düzenleme, yeni prosedürler, kanunlar, kanun hükmünde karanameler ve yönetmelikler yer almaktadır. Bu tip değişiklikler Bakanlar Kurulu ve ilgili kurumlarca onaylandıktan sonra Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra resmiyet kazanmakta ve yürürlüğe girmektedir. 29 Eylül tarihinde yayınlanan yeni Resmi Gazete’de ise TEİAŞ personellerinin görevde yükselmeleri ve ünvan değişiklikleri ile ilgili olarak yönetmelikte değişiklik yapıldığı kamuoyuna duyuruldu. Değişikliklerin resmiyet kazanması ve yürürlüğe girmesi bu şekilde kesinlik kazandı. 

DEĞİŞİKLİKLER HAKKINDA;

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü’nün değiştirdiği yönetmeliğin liyakat ve kariyer ilkeleri kapsamında, hizmet gerekleri ve personel planlaması baz alınarak Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğünde 399 sayılı Kanun Hükmünde Karaname dahilinde görev yapmakta olan personellerin görevlerinde yükselme ve ünvan değişikliklerine ilişkin usul ve esaslarını netleştirmek olduğu beyan edildi. Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü personelleri görevde yükselme ve ünvan değişikliği yönetmeliği sınavı yazılı olarak gerçekleştirilmesinin yanı sıra sözlü olarak da uygulanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here