Ana Sayfa Kamu Personel MEB’de Eş Yanına Tayin İçin 25 Ekim’e Kadar Dilekçe İle Başvuru Yapılmalı...

MEB’de Eş Yanına Tayin İçin 25 Ekim’e Kadar Dilekçe İle Başvuru Yapılmalı Duyurusu!

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan öğretmenler eş yanlarına tayin için 25 Ekim'e kadar dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.

654
0
Paylaş

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 31 Ekim tarihinden itibvaren 1 yıl çalışma süresini dolduran sözleşmeli öğretmenlerin talepleri doğrultusunda sözleşmeli öğretmenlik yapan eşlerinin görev yaptıkları yere tayin için 25 Ekim Çarşamba gününe kadar dilekçe vermeleri gerektiği duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı 66 il valiliğine konu ile ilişkili yazı gönderdi. Evli olan ve her ikisi de sözleşmeli öğretmenlik yapan, öğretmen ihtiyacı da dikkate alınması doğrultusunda aile birliği gözetilerek eş birliklerinin sağlanması uygun görüldü diyerek bilgilendirme yapıldı. Bu konuya ilişkin olarak illerin öğretmen açığı dikkate alınarak başvuruda bulunacak evli sözleşmeli öğretmenlerin aile birliklerinin korunmasına yönelik çalışmalar yapılacak.

Eş tayini için başvuruda bulunabilmek için eşleri başka bir ilde sözleşmeli öğretmenlik yapanlar 31 Ekim tarihi itibariyle bulundukları ilde 1 yıldir sözleşmeli öğretmenlik görevini yapmaları şartına dayanarak ve ayrıca bu talepte bulunmaları sonucu eşlerinin sözleşmeli öğretmenlik yaptığı ilde birleştirilmesi için 25 Ekim’e kadar yazacakları dilekçeyi Sözleşmeli öğretmenlik görevini icra ettikleri il milli eğitim müdürlüklerine verecekler. Başvuruda bulunan sözleşmeli öğretmenlerin dilekçeleri 27 Ekim Cuma gününe kadar Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilecek.

Eş yanına tayin isteme sürekli gerçekleştirilen bir durum olmadığı için kurumların bununla ilgili talep açması koşuluyla başvurular yapılmaktadır. Bu konuda bilhassa öğretmenlik mesleği icra edenlerde mağduriyetler yaşanmaktadır. Bu mağduriyetleri gidermek ve aile birliğini korumak adına sözleşmeli öğretmenlik yapan eşleri birleştirmek için Milli Eğitim Bakanlığı eş tayini başvuruları açmıştır. Söz konusu bu durumdan mağduriyet yaşan sözleşmeli öğretmenlik yapan eşler bakanlığının belirlediği tarihler içinde başvurularını bir dilekçe ile yapıp milli eğitim müdürlüklerine vermeleri gerekmektedir. Başvuru süresini kaçıran eşler için herhangi bir ek sürenin verilip verilmeyeceği ile ilgili bir bilgi Bakanlık tarafından bildirilmedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here