Ana Sayfa Kamu Personel Marmara Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapacak

Marmara Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapacak

Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden olan Marmara Üniversitesi akademik personel başvurusu açtığını duyurdu.

1126
0
Paylaş

Türkiye’deki en önemli olgulardan birisi şüphesiz ki üniversite. Hükümetin de ekstra olarak ilgi ve alaka gösterdiği konulardan birisi de üniversiteler. Ülkede bir çok şehire üniversite açılmasıyla da birlikte üniversite mezunu kişilerin sayısı git gide çoğalmaktadır.

Bununla alakalı olarak da üniversitelerde akademisyen arayışları sürmektedir. Ülkenn dört bir tarafına açılan üniversitelerle birlikte çoğu kişi kendi memleketinde akademisyenlik görevini üstlenmektedir. Büyük üniversiteler ise her zamanki gibi branşlarında başarılı olan kişileri akademisyen kadrosuna dahil etmeyi istemektedir. Bu üniversitelerden bir tanesi olan Marmara Üniversitesi de akademisyen kadrosunda oluşan boşlukları doldurmak ve yeni açtığı kadrolar için başvuru açmış bulunuyor. 

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK

Marmara üniversitesinin yapmış olduğu açıklamaya göre doçent ve yardımcı doçent kadrolarına başvurular kabul edilecektir. Üniversitenin henüz araştırma görevlisi için bir başvuru seçeneği açmadığını görmekteyiz. Bu durum ile alakalı olarak, doçent ve yardımcı doçent kadroları için genel açıklamalar şu şekilde ;

-Doçent kadrosu daimi statüde olacak ve atama isteyen kişilerin özgeçmişleri noter tasdikli Doçent belgelerini bu konuyla alakalı olarak belirlenen yönetmelik ve yönergeye uyacak şekilde hazırlanmış olan 4 takım başvuru dosyasını dilekçelerine ekleyip Marmara Üniversitesi rektörlüğüne direkt olarak kendileri başvurmalıdır.

-Yardımcı doçent kadrosu için atama isteyen kişilerin de özgeçmişleri noter tasdikli Doçent belgelerini bu konuyla alakalı olarak belirlenen yönetmelik ve yönergeye uyacak şekilde hazırlanmış olan 4 takım başvuru dosyasını dilekçelerine ekleyip Marmara Üniversitesi rektörlüğüne direkt olarak kendileri başvurmalıdır.

-Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvurular ilan edilen tarih itibariyle 15 gün içerisinde yapılacaktır. 

HANGİ BÖLÜMLERE AKADEMİSYEN BAŞVURULARI AÇIK ?

-Güzel Sanatlar Eğitimi

-Eğitim Bilimleri

-Bankacılık

-Eczacılık Meslek Bilimleri

-Tarih

-Matematik

-Biyoloji

-Temel İslam Bilimleri

-İngilizce işletme (3)

-İşletme

-Makine Mühendisliği

-Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

-Hemşirelik (2)

Tasarım

-Cerrahi Tıp Bilimleri (3)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here