Ana Sayfa Kamu Personel İş Bankası Lisans Mezunu Personel Alımı Başvurularında Son Güne Yaklaşıldı

İş Bankası Lisans Mezunu Personel Alımı Başvurularında Son Güne Yaklaşıldı

İş Bankası tarafından bilgi teknolojileri sistem uzmanı alımı gerçekleştirileceği bir süre önce duyurulmuştu. Bu anlamda lisans mezunu personel alımı yapacak olan bankanın başvuruları sona eriyor.

562
0
Paylaş

Türkiye’de bir üniversite bitirmiş olan birçok kişi, mezun olduktan hemen sonra bir iş bulabilmek adına aramalara başlamaktadır. Bu anlamda özellikle geçtiğimiz yıl başlayan istihdam seferberliği ile birlikte birçok özel kurum, personel alımını artırarak, işsizlik oranını düşürerek, enflasyonu geriye çekmek adına önemli çalışmalara imza atmıştı. İş arayan birçok kişinin resmen rahatladığı bu dönemde birçok özel kurum iş ilanlarını seferberlik için açarken, bazıları ise rutin personel alımlarını sürdürmeye devam etti. Bankalar da bu anlamda benzer dönemde personel alımlarını artırırken, Türkiye İş Bankası’nın bilgi teknolojileri uzmanı alımı için başlattığı yakın tarihteki başvurularda artık sona yaklaşılıyor. Yazılım, donanım, programlama ve intenet teknolojileri ile ilgili olaran donanımlı personellerin alınacağı kadrolar için başvurular 2 Ekim 2017’de sona eriyor. Başvurularını gerçekleştiren kişiler için ise sınavlar 7 Ekim Cumartesi günü yazılı olarak gerçekleştirilecek. İstanbul ve Ankara’da yapılacak olan sınavlar için başvuruların tamamlanmasına ise sayılı saatler kaldı.

BAŞVURU YAPANLAR VE YAPACAK OLANLAR

Türkiye İş Bankası’nın alt yapı çalışanı kategorisinde yapılacak olan alımlarda personellerde aranan şartlar; 

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

31 yaşına basmamış olmak

Erkekler için askerliğini tamamlamış olmak

Çok iyi seviyede İngilizce biliyor olmak (TOEFL sınavından en az 85 puan almış olmak)

Alan ile ilgili lisans bölümlerinden mezun olmak (Matematik, istatistik, mekatronik, telekomünikasyon, iletişim, bilişim ve enformatik bölümleri)

Önceden bankanın gerçekleştirdiği herhangi bir mülakatta başarısız olmamış olmak

Sağlık şartlarının Türkiye’nin her yerinde çalışılabilmesine olanak sağlıyor olması

Kamu haklarından yoksun olmamak yahut hapis cezası almamış olmak

Bu şartları taşıyan kişiler, bireysel olarak başvurularını Türkiye İş Bankası’nın resmi web sitesi üzerinden 2 Ekim’e kadar gerçekleştirebilirler ve 7 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan yazılı sınava Ankara ve İstanbul’da katılmaya hak kazanabilirler:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here