Paylaş

Yayınlandığı günden itibaren izleyici tarafından tam not alan efsane yarışma programı MasterChef’in 2020 çekimlerine başlandı. Tanıtım filmleri yayınlanmaya başlayan yarışma programında yarışmacılar da belli oldu. Yarışmacılar arasında dikkat çeken isimlerden birisi olan Berk İlter, yaptığı yemek ile jürinin karşısına çıkacak. Çin yemeklerinde kendine güvenen İlter, Somer Şef tarafından keşfedileceğini düşünüyor.

Berk İlter kimdir?

2000 doğumlu olan Berk İlter, yarışmanın en küçük yarışmacılarından birisi oldu. İstanbullu olan yarışmacı, elemelerde yaptığı lezzetli yemekler ile Şefleri etkiledi. Adını daha önce açtığı Youtube kanalında duyuran İlter, bu kanalda yaptığı yemekleri paylaşmaktadır. Fransa’da aşçılık eğitimi alan yarışmacı, bu eğitimin ardından Türkiye’ye dönerek yarışmaya katılmıştır.

13 yaşından itibaren mutfağa olan ilgisi ile birlikte eğitimlere başlayan İlter, Fransa’da aldığı eğitim ile birlikte Şeflere Yasemin pilavı ve Sos Chicken yaparak onları etkileyeme çalıştı.

Zengin bir ailede yetişen ve ailesinin imkanları ile iyi bir aşçılık eğitimi alan Berk İlter, bu seneki yarışmacılar arasında en iddialı yarışmacılardan birisi gibi duruyor. Mehmet Şefi çok seven yarışmacı sırf Mehmet Şefi görmek için Mehmet Şefin restoranına gitmiştir.

Berk İlter kaç yaşındadır?

2000 yılı İstanbul doğumlu olan Berk İlter, 20 yaşındadır.

Berk İlter’in sevgilisi kim?

Yarışmadan önce Youtube kanalı sayesinde tanınır olan Berk İlter’in sosyal medya paylaşım yaptığı herhangi bir sevgilisi yoktur.

 

Türkiye’de neler oluyor? Dünya basınında öne çıkan haberler neler? Tüm bunlar ve daha fazlası Haberport Instagram hesabında. Hadi takip etmeye başla! >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Objektif, tarafsız, hızlı… Gündemdeki tüm haberlerden ilk önce ve en doğru şekilde haberdar olmak için sen de Facebook grubumuza katıl!>>>TIKLA Sen de Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Twitter’da Haberport’u Takip Et, merak ettiğin tüm gelişmeleri günün her saatinde ekranına düşsün. >>> Haberport’u Twitter’dan Takip Et

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here