Ana Sayfa Kamu Personel Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı İçin Açıklama Bakan Fakıbaba’dan Geldi

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı İçin Açıklama Bakan Fakıbaba’dan Geldi

Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanı Eşref Fakıbaba görevlerinde yükselmek ve terfi almak isteyen kişilere yönelik yapılması gündemde olan sınav ile ilgili açıklamarda buldundu.

637
0
Paylaş

Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ülke genelinde ziyaretlerine devam ediyor. Son olarak Bursa’da Tarım İl Müdürlüğü çalışanları ile cuma günü bir araya gelen Fakıbaba çalışanların sıkıntılarını dinledi. Yapılan toplantıda ayrıca yapılması ve planlanması gereken öncelikler ile ilgili çalışanlara bilgi aktarımında bulunan Ahmet Eşref Fakıbaba toplantı sonunda soruları yanıtladı.

Yerel ve ulusal medyadan bir çok gazeteci ve muhabirin de katıldığı toplantı sonrasında soruları yanıtlayan Fakıbaba çalışanların isteklerinin karşılanması için yapılan uyarıların dikkate alındığını ve büyük bir titizlikle üzerinde çalışmalar yapıldığını aktardı. 

Bugüne kadar aldıkları en önemli sorulardan birisinin aktif olarak görevini icra eden kişilerin pozisyonlarında değişiklik istemesi olduğunu belirten Fakıbaba bir çok kişinin ve bürokratın da üzerinde çalışılmasını istediği unvan değişikliği konusuna da değindi. Bu konuyla alakalı olarak sorulan soruya Ahmet Eşref Fakıbaba sendika şube başkanının da kendisine bir talepte bulunduğunu söyledi. Fakıbaba ayrıca çalışanların kendilerinden ilk aşamada ekmek, su, gıda ve süt değil de pozisyonlarının yükselmesi olduğunu basın mensuplarına aktardı. Önceden de kendisine bu konuda taleplerin geldiğini herkesle paylaşan Fakıbaba bu konu üzerinde çalışmalar yapıldığını belirtti. Verilen talimatlar ile birlikte önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili olarak girişimlerin hızlanıp sınavın ne zaman yapılacağını açıklayacaklarını Fakıbaba çalışanlara duyurmuş oldu.

Bu açıklama ile birlikte sınav konusunda önemli gelişmeler olacağı tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here