Ana Sayfa Kamu Personel EGM 14 Bin 500 Bekçi Alımında İkametgah Şartı Olacak Mı? Alımlarda Aranan...

EGM 14 Bin 500 Bekçi Alımında İkametgah Şartı Olacak Mı? Alımlarda Aranan Şartlar Neler? İşte Detaylar

Bekçi alımı konusunda girişimlerde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğüne başvuru konusunda ikametgah şartının olup olmayacağı konuşuluyor.

763
0
Paylaş

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bulundurmak ve aktif hizmette kullanmak için bekçi alımı konusu Temmuz ayında gündeme gelmişti. Ardından yapılan çalışmalar ve detaylı sirkülasyonlar sonrasında 7 bin kişinin istihdam edileceği belirtilmişti. Bu konu ile ilgili gerekli Kanun Hükmünde Karaname 25 Ağustos tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmıştı. Bunun ardından yapılan çalışmalar sonrasında ekstra olarak 7 bin 500 kişinin daha istihdam edileceği bildirilmişti.

Bu yapılan açıklama ile birlikte toplamda 14 bin 500 kişinin istihdamı gerçekleştirilmiş olacak. Emniyet Genel Müdürlüğünün yapacağı bu bekçi alımı konusunda adayların merak ettiği bir çok konu da bulunmakta. İlanların ne zaman ve hangi şartlar ile birlikte sunulacağı hala belirsizlik konusu.

İKAMETGAH ŞARTI BAŞVURUDA GEREKLİ Mİ ?

Daha önce de belirttiğimiz gibi ağustos ayında resmi gazetede yayımlanan khk ile birlikte bekçi alımlarının yapılacağı belirtilmişti. Toplamda 14 bin 500 kişinin Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosuna bekçi pozisonuna katılmak isteyen yüz binlerce aday olacağı tahmin edilmekte. Durum böyle olunca bu başvuru şartları da büyük bir önem kazanıyor. Ancak resmi gazetede yayımlanan tarihin üzerinden bir buçuk ay geçmiş olmasına rağmen başvurular ile alakalı olarak herhangi bir açıklama yapılmadı. Bir çok kişi bu açıklamaları beklemekte olup başvuru tarihlerine göre kendilerini finanse ve planlama olarak rahatlatma çabaları içinde olmaktadır.

Başvuruda bulunacak olan kişiler bir an önce Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılacak bir açıklamayı sabırsızlıkla bekliyor. Açıklamaların geleceği tarih ise henüz olarak netlik kazanmadı. Dolayısıyla ikametgah konusunun henüz bir şart olup olmadığı bilinmiyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bekçi olarak istihdam edilecek kişilerin maaşları konusunda da belirsizlik devam etmektedir. Ancak bu konuyla ilgili olarak tahmin edilen belirli ücretler memur maaşı oranı civarında olacağı bir çok uzman tarafından yorumlanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here