Ana Sayfa Kamu Personel Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı Duyurusu Yayınlandı!

Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı Duyurusu Yayınlandı!

Amasya Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağı duyurusunu yayınladı. İşte alımla ilgili detaylar.

1088
0
Paylaş

Amasya Üniversitesi yayınlamış olduğu ilanla personel alımı yapılacağını bildirdi. İlanda alım yapılacak kadrolar ve adaylarla ilgili detaylar aktarıldı. İçeriğimizde Amasya Üniversitesi tarafından yayınlanan o duyuru yer alacak.

YARDIMCI DOÇENT ALIMI YAPILACAK

Amasya Üniversitesi yapmış olduğu açıklamada Yardımcı Doçent alımı yapılacağını açıkladı. Adaylar eğer kadroya başvuracak ise, dilekçelerine 4 nüsha jüri dosyası ekleyecektir. Bu 1 takım dosya ve 3 adet CD şeklinde üniversiteye teslim edilecektir. Ayrıca Amasya Üniversitesi Yardımcı Doçent başvurusunda bulunacak adayları İngilizce sınavına tabii tutacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Başvuru için; başvuru dilekçesi, 4 adet fotoğraf, cv, nüfus cüzdanı fotokopisi, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması teslim edilmelidir. Erkek adayların askerlik durum belgesi, ARPA formu, yayın listesi, lisans, yüksek lisans ve doktora belgeleri gerekmektedir. Teslim edilecek bu belgelerin de kurum dışı müracaatlarda noter onaylı olması aranan şartlar arasında yer almaktadır.

AKADEMİSYEN OLMAK İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Öncelikle akademisyen olmak isteyen adayların not ortalamasını yüksek tutması gerekmektedir. Aynı zamanda adayların çok iyi seviyede bir yabancı dile hakim olması gerekmektedir. Kişi ilk araştırma görevlisi olmak için ilk adımı yüksek lisans yaparak atmaktadır.

Yüksek lisans başvurusunda bulunacak adayların da ALES’e ve YDS’ye girmesi gerekmektedir. Yüksek lisans için aranan puanlar da üniversiteden üniversiteye değişkenlik göstermektedir. Daha sonra da öğrenci isterse Araştırma Görevlisi olmak için başvuruda bulunabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here