Ana Sayfa Kamu Personel Adalet Bakanlığı Toplam 1500 Hakim ve Savcı Personel Alımında Şartlar Belli Oldu

Adalet Bakanlığı Toplam 1500 Hakim ve Savcı Personel Alımında Şartlar Belli Oldu

Adalet Bakanlığı personel alımı ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Toplam 1500 hakim ve savcı alımı yapılacak. İşte o açıklamaya ilişkin detaylar.

585
0
Paylaş

Adalet Bakanlığı’nda görev yapmak isteyenlere müjdeli haber geldi. Adalet Bakanlığı yazılı sınav ve sözlü mülakat şartıyla 9-5 dereceli kadrolara alım yapılacağını açıkladı. Mevcut kadrolara 1500 adli yargı hakimi ve savcıların alınacağı belirtildi.

Duyuru, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü resmi intenet sitesi üzerinden yapıldı. Duyuruda ihtiyaç durumuna bağlı olarak personel sayısında bir değişikliğe gidilebileceği belirtiliyor.

SINAV ÖSYM TARAFINDAN YAPILACAK

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılacak sınav 24 Aralık 2017’de Ankara’da gerçekleşecek. Adaylar bu sınavda 130 dakika boyunca ter dökecek. Bu yıl YGS-LYS sınavlarında sınava girişle ilgili belirlenen kural aynen uygulanacak. Yani adaylar sınav başlama saati gelmeden 15 dakika içerisinde sınav yerinde bulunmak zorundadır. Sınavın başlamasına 15 dakika kala kapılar kapanacak. Yani sınava 16 dakika geç gelen aday sınava giremeyecek.

SINAVA GEÇ KALINDIĞI İÇİN ALINMAYANLAR EKRANLARA YANSIMIŞTI

YGS ve LYS için bu yıl yürürlüğe giren geç kalma uygulaması tepkilere yol açmıştı. Hatta geçtiğimiz yıl pek çok öğrenci bu durum sebebiyle sınava girememiş, o anlar kameralara yansımıştı. Bu durum sebebiyle öğrenciler ve veliler çok büyük bir hüsrana uğramışlardı. Ancak şimdi de aynı uygulamanın Adalet Bakanlığı personel alımında da yapılacağı görüldü.

Uzmanlar, adayların herhangi bir problemle karşı karşıya kalmaması adına en az yarım saat önce sınav yerlerinde olması gerektiğini belirtiyor. Bunun için de evi uzak olanların en az 1.30-2 saat önce evden çıkmaları gerektiğine vurgu yapılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here