Ana Sayfa Kamu Personel Adalet Bakanlığı CTE Fiili Hizmet Zammına İlişkin Genel Duyuru Yayınlandı!

Adalet Bakanlığı CTE Fiili Hizmet Zammına İlişkin Genel Duyuru Yayınlandı!

Adalet Bakanlığına bağlı olarak ceza ve tevkifevleri genel müdürlüğünün resmi internet sitesi üzerinden fiili hizmet zammı ile ilgili olarak bir duyuru yayınlandı.

916
0
Paylaş

 

Türkiye’de devlet kurumlarında çalışan vatandaşlar, birçok özel avantaja sahiptirler. Çünkü özel kurumlardan farklı olarak devlet kurumlarında bireylere şeffaf olarak gerçekleştirdikleri her hizmete yönelik olarak muhakkak ödeme yapılır ve primler sağlanır. Bunun ile birlikte kişilerin fiili hizmetleri de dikkate alınarak özel ödenekler çıkartılır ve fiili hizmet zamları uygulanır. Tanımladığımız bu nitelikler kapsamında Adalet Bakanlığı yeni bir duyuru yayınladı. Adalet Bakanlığı’nın resmi web sitesinde yayınlanan duyuruya göre Ceza ve Tevkifevleri’nde görev yapmakta olan personellere fiili hizmet zammı uygulanacağı duyuruldu. Duyuru sonrasında hangi şartlar altında bu zamdan istifade edilebileceği merak edilirken, kurumun resmi açıklaması ile bu merak edilen husus da netlik kazanmış oldu. Bu kapsamda ceza ve tevkifevlerinde suçlular ile bifiil temas halinde olan tüm memur ve personeller için fiili hizmet zammı uygulanacak.

YAYINLANAN İLAN

“25.08.2017 tarihinde yayınlanan 694 Sayılı KHK’nin 153.Maddesinde Ceza İnfaz Kurumunda çalışan personele fiili hizmet süresi zammı hakkı tanınmış olup, bu haktan faydalanacaklar madde metninde sayılan ünvanlar ile Ceza İnfaz Kurumlarında hükümlü ve tutuklularla bilfiil irtibat içinde bulunan tüm kadrolu ve sözleşmeli personeller olarak belirtilmiştir.

Fiili hizmet süresi zammının uygulama esaslarının belirlenmesi amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü ile toplantılar yapılması neticesinde ekte sunulan kılavuzlar hazırlanmıştır. 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 102 ve 108. Maddeleri gereğince fiili hizmet süresi zammı bildirimlerinin Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğüne Kamu Bilgilendirme Sistemi üzerinden, Sosyal Güvenlik Kurumuna ise Kesenek Bilgi Servisi Üzerinden en geç 30.09.2017 tarihine kadar bildirimlerin yapılması zorunluluğu bulunmakta olup; aksi takdirde cezai işlem uygulanacağı belirtilmektedir. 

Yazımız ekinde sunulan yukarıda belirtilen sistemlere kayıt yapılması usulünü açıklayan kılavuzlar dikkate alınarak ceza infaz kurumlarının herhangi bir cezai işleme maruz kalmamak için 30.09.2017 tarihine kadar girişlerin yapılması ve bildirgelerin hazırlanması gerekmektedir. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here