Ana Sayfa Kamu Personel Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Açıkladı: İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapılacak! Alımda Aranan...

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Açıkladı: İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapılacak! Alımda Aranan Şartlar ve Detaylar!

İnfaz koruma memuru ve cezaevi personeli alımı yapılacağı açıklandı. Beklenen açıklama Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den geldi. İşte personel alımına ilişkin detaylar.

674
0
Paylaş

Hem Kamu hem de özel sektör anlamında istihdamlar hız kazanmış durumdadır. Ülke genelinde işsizlik oranının düşürülebilmesi adına kamu kurumlarında çok ciddi alımlar gerçekleştirilmektedir. Bu noktada özellikle de üniversite mezunu işsizlere öncelik tanındığını da söyleyebilmekteyiz.

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine personel katacağını açıkladı. Konuya ilişkin binlerce kişinin beklentisi sürmekteyken, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül beklenen açıklamayı yaptı. Gül, beklenen o açıklamayı sosyal medya hesabı üzerinden yaptı.

HEM ADLİ HEM DE CEZAEVİ PERSONELİ İHTİYACI VAR

Adalet Bakanı Gül, başta cezaevi personeli olmak üzere istihdam yapılacağını konuştu. Gül, yaptığı açıklamada hem adli personel hem de cezaevi çalışanı ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Adalet Bakanı, konuya ilişkin Maliye Bakanlığı ve Başbakanlıkla iletişim halinde olunduğunu belirtti. Çalışmaların yakın zamanda kamuoyuyla paylaşılacağı ve ihtiyaçların bir duyuruyla aktarılacağı konuşuldu. Zabıt katibi personeli istihdamının da gerçekleşeceği bilgisi gençlerle paylaşıldı. Konuya ilişkin çok büyük bir ilginin olacağı beklenmektedir.

PERSONELDE ARANAN GENEL ŞARTLAR NELERDİR?

İnfaz koruma memuru olarak çalışma planı yapmakta olan kişileri umutlandıran açıklama Bakan Gül’den geldi. Şimdiden pek çok kişi başvurunun başlayacağı tarihi beklemeye başladı bile. Bu kapsama kısa süre içerisinde gerekli duyurunun yapması beklenmektedir.

Yapılan bu açıklamada genel şartlara ilişkin hususlar henüz belirtilmedi. Kısa süre içinde gelecek olan açıklamada personel alımına ilişin detayların da paylaşılması ön görülmektedir. Detaylar gelecek…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here