Ana Sayfa Kamu Personel 2018 Yılı Tarım Bakanlığı Tarım Personeli Alımı Duyurusu Yayınlandı

2018 Yılı Tarım Bakanlığı Tarım Personeli Alımı Duyurusu Yayınlandı

Türkiye'de son yıllarda artış gösteren istihdam çalışmaları devam ediyor. Bu anlamda 2018 yılında Tarım Bakanlığı çok sayıda personel alımı yapacağını duyurdu.

795
0
Paylaş

Türkiye ekonomisinin dengelenebilmesi adına yoğun ve hummalı çalışmalar sürdürülmeye devam ediyor. Bu anlamda başta işsizlik oranının azaltılması ve yerli üretimin artırılması adına birçok proje ve program başlatılırken aynı zamanda 2016 Temmuz’unda meydana gelen darbe girişimi sonrasında kurumlardan ihraç edilen personellerin de yerleri doldurulmaya devam ediyor. Son dönemde ise iş arayanlar için 2018 yılına işaret eden kritik bir iş ilanı gündemde yer aldı. Tarım Bakanlığı’nın 2018 yılında personel istihdamı gerçekleştireceği haberleri kısa sürede işsiz vatandaşların merceğine takıldı. Çok sayıda personel alınacağı açıklanan Tarım Bakanlığı’nın tarım personeli alımları için 2018’i bekleyecek olan kişiler detaylı bilgileri ise Tarım Bakanlığı’nın resmi web sitesinden öğrendiler. Kurumlarındaki personel açığına yönelik olarka alım gerçekleştirecek olan kurum tek bir statüde değil çeşitli birimlerde çalışacak personeller alacak.

TARIM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMLARININ DETAYI

Tarım Bakanlığı’nın 2018 yılı için gerçekleştireceği personel alımları kapsamında 328 Gıda Mühendisi, 96 Su Ürünleri Mühendisi, 33 Harita Mühendisi, 717 Veteriner Doktor, 10 Balıkçılık Teknolojileri Mühendisi ve 817 Ziraat Mühendisi alınacak. Bakanlığa bağlı çeşitli illerdeki enstitülerde ve müdürlüklerde çalışacak olan personellerin istihdamı ise 2018 yılında gerçekleştirilecek. Alımlarda ise KPSS şartı aranıyor. KPSSP3 puan türünden en az 50 puan alan kişiler bu alanda başvurularını yapacaklardır ve ayrıca başvuru yapan kişilerin başvuracakları alanda (mühendislik, veterinerlik) lisans diplomalarının bulunması gerekmektedir. tarım Bakanlığı tarafından gerçekleştirlecek olan alımlara başvuracak olan kişiler puanlarının yeterli olması durumunda intenet üzerinden kendileri başvuru yapacaklardır ve tercih işlemleri bu şekilde gerçekleşecektir. Tarım Bakanlığı başvuru sonrasında yerleştirmesi yapılan kişilere duyuruyu yine intenet üzerinden gerçekleştirecektir ve daha sonra tercih edilen yerin kazanılması durumunda kurum veya tercih değiştirme işlemi kesin olarak yapılmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here